Kayseri hakem mağduru mu?

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, spor hayatında ilk kez bir hakeme böylesine tepki gösterdiğini belirtti.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, spor hayatında ilk kez bir hakeme böylesine tepki gösterdiğini belirterek, “İsyanım, düdük ve kart göstererek oyunumuzu soğutan, hızımızı kesen, toparlanmamıza izin vermeyen, kısacası oyun oynatmayan hakemlere” dedi.

Gençlerbirliği Oftaş maçında oyuncularına gösterilen 5 sarı kartın takımının mücadele gücünü düşürdüğünü vurgulayan Tolunay Kafkas, “Hakem oyunda ön plana çıkıp oyuncularımı sindirdi” diye konuştu.

Teknik direktörlük yaşantısında bugüne kadar penaltılara, ofsaytlara, faul pozisyonlarına bu denli tepki göstermediğini anlatan Tolunoy Kafkas, hakem Abdullah Yılmaz’ın olur olmaz pozisyonlarda oyunu durdurup oyuncularına kart gösterdiğini iddia ederek, şöyle devam etti:

“Hakem cesur olacak, dirayetli olacak. Oyun oynatmayan anlayıştaki bir hakem, sanki ilk maçını bizde yönetiyor. sanki stajını bizde yapıyor. Denizlispor maçında en beğendim hakemlerden biri olan Cüneyt Çakır da böyle yaptı.

Oyunda öne çıkıp ucuz kart gösteren hakeme karşı tahammülsüzlüğüm oldu. Ben de insanım. Maç bitiminde hakemin üzerine yürümedim, tepkimi ortaya koydum. Karakterim gereği, kimseye fiili bir saldırım olmaz.

Hele hele hakemlere asla. Ama beni çok öfkelendiren konu, hakemin her şeye kart çıkartıp oyuncularımı sindirmesi. Atak başlatmamızı önledi, pozisyonlarımızı kesti. Üstüne üstlük 5 sarı kart gösterdi. Yani kısacası bize oyun oynatmadı.

O nedenle beni kim yargılıyorsa, olaya bir de böyle bakıp elini vicdanına koysun. Hakemlerimiz, oyun gereği sertlikle, faulu birbirine karıştırmasın. İngiltere Ligi ve Avrupa’daki diğer ligleri seyredin. Hakemler, böyle faullere böyle sarı kartlar veriyor mu?”