Kayseri Polis Okulu öğrencileri Çanakkale’yi gezdi

Kayseri Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) personel ve öğrencileri, bilgi birikimleri ile moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla PMYO Müdürü Mustafa Yalçın başkanlığında Çanakkale'yi ziyaret etti.

Öğle yemeğinden sonra grup, Müze, Ertuğrul köyündeki Seddül Bahir kalesi, Yahya Çavuş anıtı, Kabatepe Limanı, Mehmetciğe saygı anıtı, Kırmızı Sırt Siperleri, Bomba Sırtı, 57.Alay Şehitliği, Arıburnu, Tuz Gölü, Kemiş Köyü Norfors Alayının yok olması ve daha sonra Conkbayırı gezilip ziyaret edildi. Ziyaret sırasında rehberlerin Çanakkale Savaşı döneminde yaşanan zorlukları, bu zorluklara rağmen alınan zaferleri anlatması polis okulu öğrencileri ve personeline duygulu anlar yaşattı.

Grup, Çanakkale ziyareti sonrasında Bursa’ya geçerek burada Ulubatlı Hasan Anıtını gezdikten sonra Bursa Valiliğini sürdüren kayseri eski Valisi Nihat Canpolat’ı ziyaret etti. Gezinin oldukça iyi geçtiğini ifade eden Yalçın, öğrencileri için faydalı olduğunu ifade etti. Yalçın, bu tür etkinliklerin süreceğini söyledi.