Kayseri Şekerspor’da gençlere polisten eğitim

Kayseri Şekerspor Yaz Okulları, eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Kayseri Şekerspor Yaz Okulları, eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar ile Mücadele ve Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Kayseri Şekerspor Yaz Okulları’nda eğitim gören genç öğrencilere bir eğitim semineri verildi.

        Yaz Spor Okulu, sosyal sorumluluk bilinci içerisinde; gençlerin ahlaki gelişimine katkıda bulunma, onları spor ve çeşitli sosyal alanlarda geleceğe hazırlama, yeteneklerini keşfetme ve boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerine imkan sağlıyor.

        Kayseri Şekerspor Yaz Okulları eğitim sorumlusu Metin Kılıç nezaretinde karakter gelişimi ve ahlaki eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek, öğrencilerine siber suçlar ile mücadele ve bilinçli internet kullanımı konularında bir eğitim semineri düzenledi.

        Kayseri Şeker Fabrikası toplantı salonunda düzenlenen eğitimde ilk olarak, Kayseri Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar ile Mücadele Müdürlüğü’nde görevli Komiser Mithat Er tarafından önemli bilgiler aktarıldı. İnternetin bilinçli kullanımı, internet üzerinden hakaret, şiddet, şantaj gibi konularında gençlere altın öğütler veren Er, kişisel bilgilerin internet üzerinden ele geçirilmeye çalışılması halinde gençlerin derhal konuyu ailelerine aktarmaları gerektiğini söyledi.

        Çocuk Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ergün Çetinkaya ise gençlerin internet ağı üzerinden daha çabuk kandırılabileceğinin altını çizdi. Çetinkaya, gençlerin sosyal paylaşım siteleri üzerinden tanımadıkları hiçbir kimse ile sohbet etmemeleri gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili yaşanmış bir örneği de anlatan Çetinkaya, aileleri ile sorunlar yaşayan gençlerin, internet üzerinden terör örgütleri tarafından kolaylıkla kandırabileceğini, bunun için internetin çok dikkatli kullanılması gerektiğini sözlerine ekledi.