‘Kayseri takımlarının önceliği centilmenliktir’

Kayseri Sanayi Odası Başkanı ve Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Boydak, Kayseri takımları için saha içerisinde önceliğin centilmenlik olduğunu söyledi.

Kayseri Erciyesspor Kulübü’nün, Hacılar Erciyesspor adıyla 3 yıl Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak’ın yönetiminde bulunduğunu hatırlatan Mustafa Boydak, bu süre içerisinde külübün tesis sorunun çözüldüğünü kaydetti.

Sporda her dönmede neticeden önce centilmenliği ön plana çıkarttıklarını belirten Boydak,”İyi insan olmak, iyi sporcu olmak demektir. İyi sporcu olmak da her saman kazanmak anlamanı gelmez” diye konuştu.

Turkcell Süper Lig’de Kayseri’yi temsil eden takımlarla ilgili bir sorunla karşılaştıklarında şehir halinde bütünleştiklerini ifade eden Boydak, Kayseri takımlarının başarılarındaki diğer etkenin de çok çalışmak olduğunu vurguladı.

“ERTUĞRUL HOCA VE MUSTAFA HOCA DEĞERLİ TEKNİK ADAMLAR”

Kayseri’yi, Süper Lig’de temsil eden Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor’un çok değerli teknik adamlar tarafından yönetildiği belirten Boydak, her iki teknik adamın da Kayseri’de spor faaliyetlerine önemli katkılarının bulunduğunun altını çizdi. Boydak, sözlerini şöyle tamamladı: “Kayserispor’un başında bulunan Ertuğrul Hoca çok değerli, pırıl pırıl bir insan.Bizim kardeşimiz,canımız. Aile yaşantısıyla da örnek bir insan. Onun idare ettiği takımda pırıl pırıl olur.

Kayseri Erciyesspor’un başında bulunan Mustafa Uğur da benim çocukluktan arkadaşım. Kayseri’de spor faaliyetlyerine katkısı olmuş bir arkadaşımız”