Kayseri U20’ye hazırlanıyor

Türkiye'nin ev sahipliğinde 21 Haziran - 13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan FIFA U20 Dünya Kupası'nın hazırlıkları tüm hızıyla sürerken ev sahibi şehirlerden Kayseri'de de heyecan doruk noktaya çıktı.

Türkiye’nin ev sahipliğinde 21 Haziran – 13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan FIFA U20 Dünya Kupası’nın hazırlıkları tüm hızıyla sürerken ev sahibi şehirlerden Kayseri’de de heyecan doruk noktaya çıktı.

FIFA U20 Dünya Kupası’na, Kayseri’nin yanında Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Rize ve Trabzon şehirleri de ev sahipliği yapacak. Dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olarak görülen FIFA U20 Dünya Kupası’na, Kayseri en iyi şekilde hazırlanıyor.

FIFA U20 Dünya Kupası’nın 21 Haziran’da gerçekleşecek açılış maçının yanı sıra B Grubu maçları ile ikinci tur ve çeyrek final maçlarına da ev sahipliği yapacak olan Kayseri’de, Büyükşehir Belediyesi Spor A. Ş Genel Koordinatörü Ali Üstünel’in başkanlığında bir koordinasyon toplantısı yapıldı.

Kadir Has Stadyumu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya 16 ayrı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Toplantı hakkında katılımcılara bilgiler veren Spor A. Ş Genel Koordinatörü Ali Üstünel, U20 Dünya Kupası’nın önemine değinerek, “Bu önemli organizasyonun ülkemizde gerçekleşecek olması ve açılış müsabakası ile birlikte toplam 8 ayrı karşılaşmaya ilimizin evsahipliği yapacak olması bizi sevindirirken bize bir takım sorumluluklar da yüklemektedir.” dedi.

Üstünel, U20 Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında 01 Aralık Cumartesi tarihinde FIFA heyetinin ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkililerinin Kayseri’de geniş katılımlı bir toplantı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Toplantıda daha sonra turnuva takvimi değerlendirilerek maçlar kapsamında Kayseri’ye gelecek olan protokol mensupları ve taraftar gruplarının en iyi şekilde ağırlanması için yapılması gerekenler konuşuldu.

Ardından FIFA’nın değerlendirme raporu hakkında katılımcılara bilgiler verildi.