Kayseri yeni yıla sessiz girdi

Yeni yıl nedeniyle Cumhuriyet meydanında herhangi bir eğlence programı düzenlenmezken, yeni yılın ilk saatlerinde de sokaklar boştu.

Birçok büyükşehirde yeni yıl nedeniyle şehir meydanlarında çeşitli eğlenceler düzenlenirken, Kayseri geçen yıllarda olduğu gibi bir program düzenlenmeden yeni yıla sessiz sakin girdi.

Sabah saatlerinde Kurban bayramı nedeniyle bayram namazı için camilere akın eden insanlar, semt pazarlarında kurbanlarını kestikten sonra bayramlaşmaya başladı. Akşam saatlerinde havanın da soğuk olması nedeniyle Kayseri sokakları sessizliğe büründü.

Gece yarısı 2007 yılının ilk saniyelerinde de bu sessizliğini koruyan Kayseri sokaklarında görevli polis memurlarından başka hiç kimse yoktu. Yeni yılı sessiz karşılayan Kayseri’de bazı eğlence merkezlerinin de düzenlediği programlar yeni yılın ilk saatlerinde sona erdi.

Öte yandan yeteri kadar kar yağışı olmaması nedeniyle kayak sezonunun açılamadığı Erciyes Kayak Merkezi’de yeni yılı sessiz karşıladı. Kar yağışı olmamasından dolayı bütün rezervasyonlar iptal edilmişti.