Kayseri’de 8 alt geçide 20 trilyon lira harcandi

KAYSERI - Kayseri Büyüksehir Belediyesi'nin sehir içi ulasim sorununa çözüm getirmek amaciyla, ana arterlerden Sivas Caddesi üzerinden baslattigi 8 alt geçit insaati için 20 trilyon lira harcandi.

‘Kayseri’de sehir içi ulasim sorunu giderek büyüyor’ diyen baskan Özhaseki, “Kavsaklardan geçen günlük araç sayisi yüz binlere ulasti. Sorunu çözmek, özellikle de kavsaklarda trafik akisini rahatlatmak amaciyla 3 “U” dönüslü, 3 yürüyen merdivenli ve 2 batti çikti olmak üzere toplam 8 alt geçit yaptiriyor. Yapimina Agustos’un ilk günlerinde baslanan alt geçitlerin insaatinda son teknoloji ürünü malzemeler kullaniliyor. Geçitler devreye girdiginde sehir trafigi büyük ölçüde rahatlayacak. Kavsaklardaki yigilmalar ortadan kalkacak.”

Özhaseki, bu ayin sonunda tamamlanacagini duyurdugu alt geçitlerde 54 dükkan ve isyeri bulundugu, bu dükkanlar sayesinde geçitlerin bulundugu kesimlere ticari canlilik gelecegini de vurguladi.

Özhaseki, Kayseri’nin gelecege hazirlanan sehir süreci yasadigini ifade ederek, “Nitekim ulasim bakimindan hayati önem tasiyan 8 geçit için üç ayda 20 trilyon lira harcadik. Sehrin dört bir yani santiye halinde. Yaklasik 100 milyon Euroluk harcama ile gerçeklestirilecek Kayseray (tramvay) iki yil sonra halka ulasim hizmeti vermeye baslayacak. Alt geçitlerin açilmasindan sonra ray döseme çalismalari baslayacak” diye konustu.