Kayseri’de belediyelerin karla mücadele ekipleri ilk mesaisini yapti

KAYSERI - Kayseri'de etkisini gösteren kar yagisi ile birlikte belediyelerin karla mücadele ekipleri de ilk mesailerini yapti.

Ilk karin sehir merkezine düsmesiyle birlikte belediye karla mücadele ekipleri isbasi yaptiklarini ifade eden Yildirim, Talas Belediyesi Fen Isleri Müdürlügü’nün 30 kisilik personeliyle olusturdugu karla mücadele ekiplerinin 24 saat araliksiz çalismalarini sürdüreceklerini vurguladi.

Baskan Rifat Yildirim sorunsuz bir kis geçirmek için çalismalarini araliksiz sürdüreceklerini dile getirerek, “Kis mevsimi beyaz güzelligi ve beraberinde getirdigi kar ve sogukla birlikte geldi. Belediye olarak kis gelmeden mücadele hazirliklarini tamamladik. Sorunsuz bir kis geçirmek için 90 ton tuz alimi yaptik. Kar yagisi ve buzlanmalarda ilçemiz Ali Dagi yolu ve Yukari Talas yolunun oldukça fazla egimi olmasi nedeniyle buzlanmalara karsi gereginden fazla tuzlama yapmamiz gerekiyor. Fen isleri müdürlügü personelimizden olusturdugumuz 30 kisilik karla mücadele ekipleri üç vardiya halinde 24 saat göreve hazir bir sekilde halkimizin hizmetindedir.” dedi.

Vatandaslarin kis sezonunda duyarli olmalarini, herhangi bir sorunla karsilasmalari halinde günün 24 saati boyunca belediye 153 beyaz masa telefonuna bilgi vererek çalismalara yardimci olmalarini isteyen Yildirim, sorunsuz, kazasiz ve belasiz bir kis sezonu geçirmek için karla mücadele çalismalarimiz tuzlama, kaldirimlarin temizligi, ana arterler ve diger yollarin temizligi seklinde olacagini bildirdi.

Araç sürücülerinin ve yayalarin kis sartlarini göz önüne alarak hareket etmelerini isteyen Yildirim, sezonu sorunsuz bir sekilde atlatabilmek için herkesin el birligi yapmasi gerektigini söyledi.