Kayseri’de kar yagisi etkisini göstermeye basladi

KAYSERI - Kayseri'de ögleden sonra baslayan kar yagisi etkisini göstermeye basladi.

Özellikle okul çikisi olmasi nedeni ile ögrencileri hazirliksiz yakalayan kar yagisi kimilerinin otobüs duraklarina saklanmasina, kimilerinin de semsiye almalarina neden oldu. Yarin öglene kadar yogun bir sekilde devam edecek olan kar yagisi hayati olumsuz etkiliyor.
Meteoroloji Bölge Müdürlügü yetkilileri sehre düsen ilk kar olmasi nedeniyle yagista yogunluk oldugunu belirtirken yarin ögle saatlerinde bu yogunlugun azalacagini ve ögleden sonra tamamen kalkacagini belirtti. Arti bir derece olan hava sicakliginin gece -4, -6 seviyelerine kadar düsecegini bildiren yetkililer don olaylarina karsi vatandaslarin dikkatli olmalarini istedi.

Öte yandan, kar tutmasa bile yollarda buzlanma olabilecegine dikkat çeken Trafik Sube Müdür Ulvi Çelik, sürücülerin her zamankinden daha dikkatli olmalarini istedi. “Olumsuz bir durumun yasanmamasi için sürücülerimiz hizlarini düsürmeli ve trafik kurallarina riayet etmelidir” diyen Çelik, yasanabilecek her türlü kazalara karsi da hazirlikli olduklarini söyledi.