Kayserispor galibiyete kilitlendi

Kayserispor kendi sahasında oynayacağı Diyarbakırspor maçı hazırlıklarını tamamladı.

Turkcell Süper Lig’de geçen hafta Gençlerbirliği’ne mağlup olan Sarı-kırmızılı takım da, kendi sahasında Denizlispor karşısında kaybettiği iki puanı da dikkate alarak, ligin ikinci yarısında oynadığı 3 maçta istediği puanları toplayamaması stres oluşturdu. Kayserispor, Diyarbakırspor maçıyla yeniden moral ve çıkış bulmak istiyor
Geçen hafta Gençlerbirliği maçında uzatma dakikalarında yedikleri golle mağlup olduklarını hatırlatan Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kendi sahalarında oynayacakları Diyarbakırspor maçını kazanmaktan başka çarelerinin olmadığını söyledi. Ligde artık her takımın kazanmak için oynadığı ve hafta bittiğinde çok ilginç ve değişik sonuçların ortaya çıktığını ifade eden Sağlam, “Kayserispor ligdeki üçüncülük koltuğunu sürdürüyor. Ancak iki haftalık süreçte puan kayıplarımız arkamızdaki takımların bize yetişmesine neden oldu. Bu nedenle bu hafta oynayacağımızı maçı kazanmak zorundayız. Sakat ve cezalı futbolcumuz olmadığı için hazırlıklarımızı eksiksiz yaptık. Diyarbakırspor maçında taraftarımıza yine büyük iş düşüyor. Bizi maç boyunca desteklemelerini, rakip takım önde olsa bile bu desteklerini sürdürmelerini istiyoruz. Bu maçtan üç puanla ayrılacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Gençlerbirliği maçı sonrası yaşanan olaylar nedeniyle Kayserispyor Teknik Direktörü Ertuğrul sağlam ile yardımcı antrenör Mutlu Topçu’ya 2 resmi müsabakadan men cezası verdi.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile Mutlu Topçu Diyarbakırspor maçını tribünlerden seyredecek.Takımı ise Osman Yozgat ile yardımcı antrenör İbrahim Bakır yedek kulübesinden yönetecek. Kayserispor Teknik Sorumlusu Ertuğrul Sağlam ve Antrenör Mutlu Topçu, 12 Şubat tarihinde oynanan Gençlerbirliği-Kayserispor maçında, karşılaşmanın ardından hakemlere sözlü hakaret ettikleri gerekçesiyle bu cezaya çarptırıldılar. Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nca 2 resmi maçtan men cezasına çarptırılan Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, pazar günü oynanacak olan maçta taraftarın tribünleri doldurup takıma destek olmasını istedi. Sağlam, kendisine verilen cezaya itiraz etmeyeceklerini kaydetti. Kayseri’de her türlü imkanın bulunduğunu ve dünyaya örnek bir taraftar topluluğuyla iki takımına destek verildiğini hatırlatan Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Pazar günü oynanacak olan Diyarbakırspor maçına büyük bir taraftar topluluğunun desteğini beklediklerini açıkladı. Sağlam, Diyarbakırspor maçını taraftarlar arasında izleyecek.

Kayserispor’un Diyarbakırspor karşısında şu kadroyla mücadele etmesi bekleniyor; Kalede İvankov, Johnson, Veysel, Ergün Teber, Kamber, Mehmet Topuz, Ragıp, Bülent Bölükbaşı, Yordanov, İlhan, Gökhan Ünal.