Kayserispor: ‘Hakemler 6 puanımızı çaldı’

Kayserispor Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, hakem hataları yüzünden ilk yarı 6 puan kaybettiklerini belirterek, “Hakemler ilk yarı 6 puanımızı çaldı” dedi.

Miraboğlu, deplasmanda Beşiktaş ile yaptıkları karşılaşmada, maçın orta hakemi Barış Şimşek’in yanlış kararlar vererek Beşiktaş’ı kolladığını iddia ederek şunları söyledi: “Beşiktaş’ın ilk golünde defans oyuncumuza yapılan faulü hakem görmezden geldi. Leonardo’nun ceza alanında arkadan itilip düşürülmesine de yine hakem seyirci kaldı. Televizyonda yayımlanan spor programlarına katılan yorumcular da Leonardo’nun düşürülmesi pozisyonunu penaltı olarak değerlendirdiler. Anadolu kulüplerinin İstanbul’da yaptıkları maçlarda pek şansları olmuyor. Hakemler takdir haklarını sürekli büyük takımların lehine kullanıyorlar.”

Miraboğlu, Kayserispor’un ilk yarı hedefini yakaladığını da kaydederek “İlk yarıyı üst sıralarda bitirmeyi planlamıştık ama 6. sırada tamamladık. Bu büyük bir kayıp değil. Kayserispor büyük hedefleri olan, iyi futbol oynayan güçlü bir takım” diye konuştu.

Şaban Miraboğlu, 2 klas futbolcu transfer edilmesi için görüşmelerin sürdüğünü ve transfer çalışmalarına kupa maçı sonrası ağırlık vereceklerini ifade etti.