Kaza geçiren karatecilerden 15’i taburcu edildi

ERZURUM - Erzurum ve Bayburt Gençlik Spor Il Müdürlügü karate takimini tasiyan minibüs, yolun kaygan olmasi sonucu yoldan çikarak sarampole yuvarlandi.

Iran’in Hoyramiyande sehrinde düzenlenen uluslararasi dostluk karate sampiyonasindan dönen karate takimi Erzurum- Agri Karayolu’nun 22. kilometresinde kaza geçirdi. Ayakta tedavileri yapilan 15 sporcu daha sonra taburcu edildi. Kaza sonrasi sporcularin ailleri ve yakinlari Numune Hastanesi Acil Servisi’ne akin etti.

Kazada Erzurum bölgesi karate antrenörlerinden Ahmet Çelebi ile birlikte Metin Turan, Cihat Kirci, Resul Çelebi, Özkan Kiriveroglu, Fetullah Kazhan, Betül Gül, Mustafa Batman, Fahrettin Albayrak, Emre Karatas, Isa Gürbüz, Idris Gürbüz, Emre Sahin, Aydin Akbulut, Burak Akbulut, Necati Pinarbasi ve Murat Yalçin çesitli yerlerinden yaralindi. Yaralilarin bir kismi olay yerine giden ambülanslar ile hastaneye kaldirilirken, digerleri de çevreden geçen bir yolcu minibüsü ile Numune Hastanesi’ne sevk edildi.

Kaza sonrasi hastane acil servisine giden Gençlik ve Spor Il Müdürü Fatih Çintimar, yarali sporcular ile tek tek ilgilendi ve olayin gelisimi hakkinda sporculardan bilgi aldi.

Çintimar, kazaya kaygan yolun neden oldugunu belirtti. Fatih Çintimar, kazada ciddi yaralananlarin olmamasinin sevindirici oludgunu belirterek, “Iran’da düzenlenen dostluk karsilasmasindan dönerken Bayburt ve Erzurum Gençlik Spor il Müdürlügü karate takimlari kaza yapti. Kazada Bayburt ve Erzurum karate takimi hocalarinin kol ve bacaklarinda kirik var. Bunun disinda diger sporcularimizda ciddi bir yaralanma ve sakatlik söz konusu degil” dedi.

Kaza sonrasi sürücü Albayrak, ifadesi alinmak üzere Bölge Trafik Sube Müdürlügü’ne götürüldü.