Kaza yapan araçta can pazarı yaşandı

E-6 bağlantı yolu Bayrampaşa mevkiinde bir otomobilin kontrolden çıkarak bariyerlere çarpması sonucu, sürücü otomobil içinde sıkışarak yaralandı.

Çarpma sonrası otomobilin ortasından saplanan bariyer, sürücünün bacağını sıkıştırdı. Sürücüyü kurtarmak için itfaiye ekipleri ve vatandaşlar yoğun çaba sarf etti. Kaza yerinde sürücüye yardım etme fikrinde anlaşamayan vatandaşlar tartışınca araya polis girdi.
Kaza, saat 05:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, E-6 bağlantı yolu Aksaray istikametinde seyreden Ekmel Elevli’nin (33) kullandığı 34 AD 0332 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Bariyerin otomobilin tam ortasından saplanması ile sürücü otomobil içinde sıkıştı. Sürücünün hemen arkasından geçen bariyerin sürücünün vücuduna isabet etmemesi ise büyük bir şans olarak değerlendirildi. Otomobil içinde sıkışan sürücünün feryatlarına vatandaşlar ve itfaiye ekipleri yetişti. İtfaiye ekipleri otomobile saplanan bariyeri keserek Elevli’yi sıkıştığı yerden kurtardı. Sağ ayağı kopmak üzere olan Elevli, ambulansla Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bu arada, kurtarma çalışmaları sırasında vatandaşlar birbiriyle tartıştı. Kurtarma çalışmalarının nasıl yapılması gerektiği konusunda anlaşamayarak tartışmaya başlayan vatandaşları polis olay yerinden uzaklaştırdı.

Yol ortasında kalan otomobil ise çekici ile kaldırılarak götürüldü.