Kaza yapan hasta hayatını kaybetti

Çorum Devlet Hastanesi'nden Ankara'ya sevk edilen "trombosit" hastasını taşıyan ambulans, Ankara girişinde iki ayrı kamyona çarparak hurdaya döndü. Kazada, ambulansta bulunan hasta hayatını kaybetti.

Ankara-Samsun Yolu’nun Bayındır Barajı Kavşağı’nda meydana gelen trafik kazasında Bekir Doykan’ın kullandığı 19 AY 112 plakalı Çorum Devlet Hastanesi’ne ait hasta nakil ambulansı, Mahir Dönmezgüç’ün kullandığı 06 DCR 05 plakalı tankere yandan çarptı.

Çarpmanın etkisiyle kontrolden çıkan ambulans, orta şeritte seyir halindeki Erdem Uslu’nun kullandığı 25 FH 552 plakalı kamyona arkadan çarptı. İçinde hasta bulunan ambulans hurdaya dönerken, olay yerine itfaiye, kurtarma ve 3 adet 112 Hızır Acil Servisi’ne ait ambulans sevkedildi.

Hurdaya dönen ambulanstan çıkarılan ve trombosit tedavisi için Ankara’ya sevkedilen Metin Altıparmak (40) ağır yaralı olarak, Ankara Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Metin Altıparmak’ın hastaneye getirilirken, yolda hayatını kaybettiği bildirildi.

Aynı ambulansta bulunan ve hayatını kaybeden hastanın eşi Havva Altıparmak, ambulans sürücüsü Bekir Doykan ve yanında bulunan Selim Taşkıran Dışkapı Eğitim ve Araştırma Acil Servisi’ne götürüldü.

Burada tedavi altına alınan yaralılardan Bekir Doykan’ın durumunun ciddiyetini koruduğu, Havva Altınparmak’ın ise kaza sırasında bacağının koptuğu öğrenildi.

Ambulansın ilk çarptığı tankerin sürücüsü Mahir Dönmezgüç, olayı şöyle anlattı: “Ben Kırıkkale tarafından geliyordum. Ambulansta arkadan geliyordu. Ama, sireni de kornası da çalmıyordu. Arkamdan selektör yaparak geliyordu. Ve çok hızlıydı. Bana yandan çarptı. Önüme geçince, bende ona çarpmamak için sola kaçıp önümdeki başka bir kamyona çarptım. Ambulans kontrolü kaybetti. Önündeki kamyona hızla çarpıp bu hale geldi.”

Ambulansın arkadan çarptığı diğer kamyonun sürücüsü Erdem Uslu ise “Ambulansın arkamdan gelişini görmedim bile. Geride başka bir kamyona çarpmış. Sonra da arkadan gelip bana çarptı. Ne olduğunu anlayamadım. Çok hızlı olduğu belliydi” diye konuştu.

Bu arada, kazanın meydana geldiği kavşakta trafik lambalarının yanmadığı görüldü.

Yaralıların tedavileri sürerken, olayla ilgili soruşturma da sürdürülüyor.