Kaza yapan otomobillerde can pazarı

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu iki otomobil çarpıştı. Kazada araçların içinde sıkışan iki sürücüyü AKS 110 ekipleri güçlükle kurtardı. Kazada, sürücülerin haricinde 4 kişi daha yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, kaza gece saat 02:00 sıralarında Bayraklı Semti Anadolu Caddesi’nde meydana geldi. Recai Semerci (51) yönetimindeki 06 BMZ 74 plakalı otomobil ile Bayraklı’dan Çınarlı semti istikametine giderken karşı yönden gelen Hüseyin Gündoğan’ın (25) kullandığı 35 AP 3055 plakalı otomobil ile çarpıştı. Aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana geldiği bildirilen kazada sürücüler araçları içinde sıkıştı.

Araçta bulunan Hüseyin Gündoğan’ın kullandığı otomobilde bulunan Coşkun Timur (19), Mustafa Pelin (25), Ferdi Karaday (26) ve İbrahim Koç (24) yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen ambulanslarla Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

AKS 110 ve 112 Acil Servis ekipleri araçlarında sıkışan Recai Semerci ve Hüseyin Gündoğan’ı kurtarmak için yoğun bir çaba sarfetti. Acil Servis ekipleri sıkışan sürücülere ilk müdahaleyi otomobilde kurtarma çalışmaları devam ederken yaptı. AKS 110 ekipleri ise Semerci ve Gündoğan’ı sıkıştıkları yerden güçlükle çıkardı.

Sedye ile ambulansa alınan sürücüler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.