Kazada ölen üniversite öğrencisi defnedildi

Manisa'da servisin devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) öğrencisi Seher Dayı son yolculuğuna uğurlandı.

Manisa’da servisin devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) öğrencisi Seher Dayı son yolculuğuna uğurlandı. Gıda Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi olan 18 yaşındaki Dayı’nın cenaze namazı, Selimşahlar beldesindeki Mustafa Tekeli Camisi’nde öğle namazını müteakip kılındı. Devlet Demiryolları’nda çalışan ve gazi olan babası Sefer Dayı camide, annesi Ayşe Dayı ve ablası Bahar Dayı ise evlerinde taziyeleri kabul etti. Acılı anne, kızının okul arkadaşlarına sarılarak ağladı.

Cenaze namazına babası, yakınları, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Garnizon Komutan Vekili Ulaştırma Albay Ayhan Berksoy, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, üniversite hocaları, arkadaşları ve çok sayıda belde sakini katıldı. Seher Dayı’nın tabutu, omuzlarda taşınarak evinin önünden geçirildi. Bu sırada yakınları ve arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı. Seher, belde mezarlığında toprağa verildi.

Dün Manisa-Menemen karayolunun 14. kilometresinde servis aracının yoldan çıkarak devrilmesi sonucu Seher Dayı hayatını kaybetmiş, 16 öğrenci ise yaralanmıştı.