Kazada tam bir dram yaşandı

Kazada kopan kol ile sahibi farklı hastanelere götürülünce, kolun dikilmesi için yapılacak operasyon gecikti.

Kolun ve yaralı kadının farklı hastanelere götürülmesi nedeniyle, yerine dikilmek üzere İstanbul Üniversitesi Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen kol, uzun süre sahibinin gelmesi için bekletildi. Sağlık görevlileri bir yandan poşete sarılı kolla hastane kapısında beklerken, bir yandan da yaralının nerede olduğunu araştırmaya çalıştı.

Tem Otoyolu Bahçeşehir mevkiinde dün akşam saatlerinde meydana gelen 4 aracın karıştığı kaza sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi ise yaralandı. Feci kazada yaralananlardan Filiz Reçber (40) isimli bir kadının kolu koptu. Yaralı kadın olay yerine gelen ambulansla Büyükçekmece Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, kopan kol Özel Anadolu Hastanesi’ne götürüldü. Kadına Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nde ilk müdahale yapıldıktan sonra, kopan kolun dikilmesi için İstanbul Üniversitesi Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakli kararlaştırıldı. Kol ise, yaralı kadından önce hastaneye getirildi. Kolu getiren sağlık ekipleri kadının nerede olduğunu bilmediği için zor anlar yaşadı. Yaralı kadının geldiğini düşünen görevli apar topar Acil Servis’e girdi fakat kolun sahibi kadının gelmediği anlaşılınca, poşetin içinde bulunan kolla birlikte dışarı çıkarak kolun sahibi kadını beklemeye başladı. Diğer bir sağlık görevlisi ise 112 Acil Servis’i arayarak kadının yerini öğrenmeye çalıştı.

Kol hastaneye ulaştıktan yaklaşık 20 dakika sonra yaralı kadın da hastaneye getirildi. Ambulanstan sedyeyle indirilen kadın acılar içinde “Kolum, kolum” diye kıvrandı. Kadının hastanede bekleyen yakınları da kolunun koptuğunu öğrenince fenalık geçirdi.

Kazazede kadın kolunun dikilebilmesi için ameliyata alındı.