Kazakistan heyeti yarın Gaziantep’e gelecek

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Mehmet Aslan, Kazakistan ile tekstil ve pamuk ipliği üretiminde işbirliği köprüsü kurmayı amaçladıklarını söyledi.

Geçen ay Gaziantep’i ziyaret eden Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Anuar Tanalinov ile GTO Başkanı Mehmet Aslan tarafından yapılan toplantıda kararlaştırılan organizasyon kapsamında, konuk heyet sabah bölümünde GTO’yu ziyaret ettikten sonra öğleden sonra Organize Sanayi Bölgesi’nde Gaziantepli işadamlarıyla ikili görüşmeler yapacak.

GTO’dan yapılan açıklamaya göre, Güney Kazakistan Vali Yardımcısı İslam Abişev başkanlığındaki Kazak heyeti, tekstil alanında kurulan “Ontuktis Özel Ekonomik Bölgesi’ni Gaziantepli işadamlarına tanıtacak. Gaziantepli işadamları ile işbirliği başlatabilmek amacı ile Gaziantep’i ziyaret edecek olan Kazat heyeti, katılımcılara, Kazakistan hükümeti tarafından yürütülen “Kazakistan Rekabet Gücü ve Klaster Gelişimi Perspektifleri” adlı proje çerçevesinde hayata geçirilen “Tekstil ve Pamuk Sanayiinin Gelişimi Pilot Projesi” hakkında bir tanıtım konferansı verilecek.

Ziyaret kapsamında yarın firmaların da katılımıyla bir toplantı düzenlenecek ve aynı gün saat 14:00’te Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda OSB’de yer alan firmaların katılacağı bir toplantı ve ikili görüşmeler gerçekleştirilecek. Konuk heyet son olarak Serbest Bölge ve bir tekstil firmasını ziyaret ettikten sonra Gaziantep’ten ayrılacak.