‘Kazanabileceğimiz maçı kaybettik’

Euroleague Top 16'da dün gece deplasmanda Benetton Treviso'ya 94-87 mağlup olan temsilcimiz Efes Pilsen'de antrenör Oktay Mahmuti, "Kazanabileceğimiz bir maçı kaybettik" dedi.

Antrenör Oktay Mahmuti enerjimiz tükenene ve oyunun ritmini kontrol ettiğimiz ana kadar maçın kontrolü bizdeydi derken, “Faul problemine girene kadar herşey bizim açımızdan çok iyi gidiyordu. Kaya ve Prkacin’in faul problemi yaşaması oyun planlarımızı bozdu. Çünkü bu iki oyuncumuz pota altında çok iyi mücadele ediyordu. Onlar çıktığında ise herşey değişti. Oyundaki tüm kontrolü kaybettik. Bunların yanında kaçırdığımız faul atışlarından sonra rakibimize 11 tane hücum ribaundu şansı verdik.

Öte yandan serbest atışlarda da iyi değildik. Kullandığımız 28 serbest atışın 13 tanesini sayıya çevirebildik. Bu da maçı kaybetmemizdeki ana sebeplerden biriydi. Tüm bunların yanında, Benetton’un kadrosunda bulunan ve oyunu her an çevirebilecek kapasitedeki oyuncular dün gece oyunun önemli anlarında görevlerini çok iyi yerine getirdiler. Kazanabileceğimiz bir maçı kaybettik. Önümüzdeki maçları kazanarak çeyrek finallere kalmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Karşılaşma boyunca 5 faulle oyundan çıkana kadar başarılı bir performans ortaya koyan Prkacin ise Oktay Mahmuti gibi kazanabilecekleri ve kazanmaları gereken bir maçı kaybettiklerini söylerken, “Galibiyeti hak etmiştik. Krıtik fauller iki takım arasında galibi belirledi. Özellikle en çok ihtiyacımız olduğu anlarda, alamadığımız ribaundlar ve kaçırdığımız serbest atışlar oyun disiplinimizi bozdu. Son çeyreğe kadar hücumda bu kadar etkili bir takım karşısında çok iyi savunma yaptık. Ancak son çeyrekte Granger’ın mükemmel oyununa rağmen benim ve Kaya’nın yokluğu takımı olumsuz yönde etkiledi. Hala son iki maçtaki şansımızı kendi elimizde tutuyoruz. Asıl hedefimiz değişmedi. En iyi sekiz takım arasına kalmak istiyoruz ” dedi.