Kediler mi güzel? Köpekler mi?

İnsanların en içten dostları kedi ve köpekler, en güzel seçilebilmek için jüri karşısına çıktı.

Clup Safari, ARMADA ve HAYKOD (Hayvanları Koruma Derneği) tarafından organize edilen 4. Kedi ve Köpek Güzellik Yarışması’nın sevimli yarışmacıları en güzel seçilmek için yarıştı. ARMADA oto parkında düzenlenen yarışmada, sıcaktan bunalan bazı köpeklerin yardımına, başlarına ıslak havlu koyan sahipleri yetişti.

Kedi ve Köpek Güzellik Yarışması’nda, önce 19 kedi en güzel seçilebilmek için sahneye çıktı. Kedi yarışmasının birincisi Meriç Uzun’a ait İran kedisi Kırpık, ikincisi 9 numara ile yarışan Pirinç, üçüncüsü ise 11 numara ile yarışan Herkül oldu.

Meriç Uzun, Kırpık’ın birinci olmasını beklediğini belirterek, “Çok güzel bir kedi” diye konuştu. Uzun, kedi bakmanın çok büyük masraf gerektirmediğini belirterek, “İki ayda bir 15-20 milyonluk aşı, ayda bir de 30-40 milyonluk mama masrafı oluyor. Tüyleri çok uzun olduğu için her gün bir ya da iki defa taranması gerekiyor” dedi.

Ali Varsak, Reis isimli köpeği ile yarışmaya katıldı. Reis’i iş yerinde bekçi köpeği olarak tuttuğunu kaydeden Baran, “Birincilik bekliyor musunuz?” sorusuna, “İnsanlar sevimli köpek mi seviyor, canavar köpek mi? Onu bilmek lazım” yanıtını verdi.

Yarışmada Milli Voleybolcu Duygu Bal da Alex isimli köpeği ile yer aldı. Asıl amacının Alex’e arkadaş bulmak olduğunu söyleyen Bal, “Bir dişi bulmak için geldik. Hayırlı bir iş için buradayız” diyerek espiri yaptı.

Yarışmada ilgi odaklarından biri de Fatih Bayraktar’a ait küçük çoban köpekleriydi. Toros, Zeynep ve Kafkas isimli köpeklerin anne ve babasının yarışmaya katılacağını söyleyen Bayraktar, “17 köpeğimiz daha var. Koyun sürüsüne bakıyorlar. İddialı değiliz. Ne olursa kabulümüz. Yavruları etrafı göstermek için getirdik. Ama yaramadı herhalde” şeklinde konuştu.

Şölen Aksal ise geçtiğimiz yılın birincisi Kar topu isimli köpeği ile yeniden yarışmadaydı. “Aslında bu sene yarışa katılmayacaktık. Masadaki kişiler ısrar edince katıldık” diyen Aksal, “Bana göre benim köpeğim en güzel” diyerek yarışmada iddialı olduğunu belirtti.

4. Kedi -Köpek Güzellik Yarışması’nda güvenlik güçlerinin eğitimli köpeklerle yaptığı gösteri ise nefes kesti.