Keko’nun Arda hayali gerçek oldu

Depremde yaşadığı büyük acının minik ruhunda yol açtığı yaraların sarılması için yoğun çaba sarf edilen Küçük Keko, İstanbul'da hayallerine de kavuştu ve Arda ile tanıştı.

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası annesini ve kardeşini kaybeden ve depremin simgesi haline gelen Keko Çiçek, Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanacak Trabzonspor-Galatasaray maçını izlemek için İstanbul’a gitti.

KEKO: Arda 4 gol atacak

Keko, İstanbul’a Galatasaray Kulübü’nün davetlisi olarak babası Mehmet ve amcası İsa Çiçek ile beraber gitti. Keko’yu Elazığ Havaalanı’ndan yakınları uğurladı. Trabzonspor-Galatasaray maçında Arda Turan ile maça çıkacak olmanın mutluluğunu yaşayan Keko Çiçek, hayranı olduğu Arda’nın maçta dört gol atacağını söyledi.

Keko 10.45 uçağıyla İstanbul’a hareket etti.

Galatasaray Kulübü’nün davetlisi olan Keko, babası Mehmet ve amcası İsa Çiçek ile birlikte saat 11.40’da THY’nin Elazığ uçağıyla İstanbul’a geldi. Galatasaray ve Arda Turan hayranı olduğunu söyleyen Keko ve babasını Galatasaraylı yöneticiler karşıladı. Baba Mehmet Şimşek, Florya’ya gittiklerini söyledi.

KEKO GALATASARAY KAFİLESİNDE

Galatasaray, Turkcell Süper Lig’in 26. haftasında yarın deplasmanda oynayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını tamamlayarak bu kentte gitti.

Zorlu maç öncesinde Galatasaray’da sakatlıkları devam eden Mehmet Topal ve Kaptan Arda Turan’ın oynamasının zor olduğu belirtildi. Bu iki futbolcu takımla birlikte kafilede yer aldı. Bu iki oyuncunun dışında Serkan Kurtuluş ve Harry Kewell’ın tedavilerinin ardından salon ve sahada takımdan ayrı çalıştırılırken, Trabzon’a da götürülmediler.

Türk Hava Yolları’nın, 1481 Incentive Organisation’ın düzenlediği özel bir uçak
seferiyle Trabzon’a giden sarı – kırmızılı ekip otelde kampa girecek.

Kafilenin Trabzon’a hareketinden önce havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcı Haldun Üstünel, ligin final haftalarına girdiklerini belirterek, “Hedefimiz galibiyet, telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Fenerbahçe ile oynanacak derbi maçı öncesinde taraftarların karşısına moralli çıkmak istiyoruz.” dedi.

Üstünel, kulüpte yaşanan seçim sürecinde futbolcuları bu olayın dışında tutmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Bu arada Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Galatasaray Kulubü hakkında vermiş olduğu cezaya Fenerbahçe Kulubü’nün yapmış olduğu açıklamaların hatırlatılması üzerine Üstünel, “Konuyu hukukçular yorumlayacak.” diye cevap verdi.

ARDA, KEKO’YU SORDU

Sakat olmasına rağmen takımla birlikte olan ve zorlu maçta arkadaşlarını yalnız bırakmayan Arda Turan, havalimanına gelir gelmez Elazığ depreminde annesini kaybeden ve Trabzonspor – Galatasaray maçını izlemek üzere İstanbul’a gelen Keko’yu sordu.

Gün içinde tesislerde Keko ile güzel vakit geçirdiğini dile getiren Arda, “Şu anda benim ve Mehmet Topal’ın oynama şansı az görünüyor. En azından Keko ile tribünde birlikte otururuz.” dedi.

Öte yandan Keko’nun babası Mehmet Çiçek de, “Oğlumu mutlu edenlerden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Keko, karşılaşmanın ardından takım uçağıyla İstanbul’a dönecek. Bir gece
İstanbul’da kaldıktan sonra da Elazığ’a dönecek