Keko’nun hayali gerçek oluyor

Elazığ depreminde annesini ve bir kardeşini kaybeden Keko çiçek, Galatasaray hayranlığıyla Türkiye'nin gözdesi oldu.

Galatasaray Kulübünün davetlisi olarak Keko, babası Mehmet ve amcası İsa Çiçek ile, İstanbul’a gittiler. Elazığ hava alanından 09.45 uçağıyla İstanbul’a giden Keko havaalanında vatandaşların sevgi seli ile karşılaştı.
Okçular Köyü´nden Elazığ´daki yakınlarının yanına gelen Keko, babası Mehmet ve amcası İsa ile birlikte geceyi yakınlarının yanında geçirdi. Sabah saatlerinde kaldığı 40’lar mahallesinden yakınları tarafından uğurlanan Keko, Galatasaraş-Trabzonspor maçına gideceği için mutlu olduğunu söyledi. Keko, maç skoru içi bir tahminde bulunamazken Arda´nın 4 gol atacağını söyledi. Elazığ havaalanında yolcu ve personelin ilgi odağı haline gelen Keko’yu vatandaşlar bir taraftan sevip öperken, diğer taraftan ise cep telefonlarıyla fotoğraflarını çekti. Keko, babası ve amcası ile birlikte 09.45 uçağıyla İstanbul’a hareket etti.

KEKO’YA BESTE YAPILDI

Depremin maskotu haline gelen Keko’ya yaşadığı dramı anlatan beste de yapıldı. Elazığlı ses sanatçısı Aslan Altın depremde yaşananlar veKkeko için bir beste yaptı. ElazığÆdaki yerel kanallarda yayınlanan parçada depremde yakınlarını kaybedenler ve özellikle KekoÆnun hayatını yazdığı parçasını yine deprem görüntüleri ile klipleştiren sanatçı Aslan Altın, ôekranlardan izlediğim deprem görüntüleri ve Keko’nun dramı uykularımı kaçırdı, uyuyamadım, bu eserimi yazdım ve okudum” dedi.

KEKO VE DEPREM İÇİN YAPILAN BESTENİN SÖZLERİ

Deprem vurdu köyümüze
Şivan düştü evimize
Beş nüfuslu bir aileydik
Yalnız Kekom kaldı bize
Keko yavrum beş yaşında
Anesin mezar başında
Kurumuyor gözyaşında
Yetim Kekom öksüz Kekom
(tek teselli yavrum Kekom)
Artık dinmez benim acım
Giden annem eşim bacım
Nerde babam can kardaşım
Yanlız kalan Keko yavrum