Kelkit Çayı’na uçan otobüsten 5 kişinin cesedi çıkarıldı

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 40'tan fazla yolcusuyla suya gömülen otobüs için kurtarma çalışması başlatıldı

Reşadiye-Niksar karayolunun 23. kilometresinde Kelkit Çayı’na uçan Van-Erciş’e giden yolcu otobüsünün çıkarılması için su seviyesinin düşmesi bekleniyor. Sivil savunma ve itfaiye ekipleri uzun bir aradan sonra otobüstekilerin kurtarılması için çalışma başlattı. Kıyıdan yaklaşık 3 metre uzakta bulunan otobüsün üstüne demir merdiven konularak ulaşıldı. Suya giren bir kişi araç içinde boğularak hayatını kaybeden 2 kişinin cesedine ip bağlayarak kıyıya çekilmesini sağladı.

Akıntı nedeniyle sürüklenen 2 kişinin cesedi Niksar ilçesi yakınlarında ve 1 kişinin cesedi de otobüsten 1 kilometre aşağıda bulundu. Kimlik tespiti yapılan 2 kişinin Erkan Biçer ve Vahdettin Kaya oldukları öğrenildi. Kurtarma çalışması otobüsün yuvarlanma ihtimali nedeniyle güçlükle yürütülüyor. Çalışmalar zaman zaman durma noktasına geliyor.

Olayın duyulmasının ardından kaza yeri ana-baba gününe döndü. Otobüste bulunan yolcuların yakınları da olay yerine akın etti. Çok sayıda ambulans ise yaralı çıkma ihtimaline karşılık olay yerinde bekletiliyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre otobüste İstanbul’dan biletli 39 yolcunun bulunduğu açıklandı. Çoğunluğun Ercişli olduğu belirtilen yolcular arasında askerlerin de olduğu gelen bilgiler arasında.

Dün gece meydana gelen kazada, Van Erciş İtimat firmasına ait yolcu otobüsü Reşadiye-Niksar karayolu 23. kilometresi Darıderesi Köyü yakınlarında Kelkit Çayı’na uçmuştu. İstanbul’dan Van’a yolcu taşıyan otobüsün sürücüsü ve plakası da henüz belirlenemedi.