Kelkit Çayı’na uçan otobüsten kurtulan Aksu…

Kelkit Çayı'na uçan otobüsten kurtulan Aksu: "Tam boğulurken biri elimden çekti. Kim olduğunu bilmiyorum"

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde Kelkit Çayı’na devrilerek suya gömülen otobüste bulunan yolculardan yaralı olarak kurtulan Mehmet Nuri Aksu, kaza esnasında uyuduğunu belirterek “Uyanmamla birlikte kendimi suyun içinde buldum. Tam boğulurken biri elinden çekti. Kim olduğunu bilmiyorum.” dedi.
Tokat Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi bölümünde tedavi gören Mehmet Nuri Aksu isimli yolcu kaza anını anlattı. Kendisinin uyuduğunu ve çığlık sesleriyle uyandığını anlatan Mehmet Nuri Aksu, “Uyanmamla birlikte kendimi suyun içinde buldum. Tam boğulurken biri elinden çekti. Kim olduğunu bilmiyorum. Suyun kenarına çıkarak yoldan geçen arabalara yardım etmeleri için el kaldırdık ama duran olmadı. En sonunda bir kamyoncu durdu. Kamyoncunun da yardımlarıyla bazı yolcuları kurtardık. Bir kişi de karşı kıyıya çıkmayı başardı ve 11 kişi kurtuldu.” dedi.

Öte yandan Tokat’ın Reşadiye ilçesinde Kelkit Çayı’na devrilerek suya gömülen otobüste bulunan yolculardan 14’ünün cesedine ulaşıldı. Tokat Valisi Erdoğan Gürbüz, yurt dışında olduğu için çalışmaları yöneten Tokat Vali Vekili İzzet Ercan, şimdiye kadar 14 yolcunun cesedine ulaşıldığını açıkladı. Kazanın oluşumu hakkında herhangi bir şey söylemek için erken olduğunu ifade eden Ercan, “Otobüs herhangi bir fren ya da zik zak yapmadan yoldan çıkmış ve o şekilde 100 metre giderek dereye uçmuş. Kazanın neden kaynaklandığını araştırıyoruz.” dedi.

Kelkit Çayı’na uçan otobüsü çıkarmak için yol yapıldığını belirten Ercan, su seviyesinin düşmesiyle birlikte otobüsün kıyıya çıkarılacağını açıkladı.

Gece saatlerinde sürücüsünün kimliği ve plakası öğrenilemeyen, İstanbul’dan Van’a yolcu taşıyan otobüsü, Reşadiye-Niksar karayolunun 23. kilometresi Darıderesi Köyü yakınlarında Kelkit Çayı’na devrilmişti.