Kelkit Çayı’na uçan otobüsün çıkarılmasına başlandı

Tokat'ın Reşadiye İlçesi'nde Kelkit Çayı'na uçan otobüsün çıkarılması için çalışmalar bu sabah itibariyle tekrar başlatıldı.

Sürücüsünün uyuması sonucu Kelkit Çayı’na uçan otobüsten şu ana kadar 11 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Toplam 48 kişinin bulunduğu tahmin edilen otobüsten 20 kişinin de cesedi çıkarıldı.

Bu sabah bulunan 3 cesetten 2’si Niksar yakınlarında 1’i de otobüsten yaklaşık 2 kilometre aşağıda bulundu. Diğer kayıp olan 17 kişinin aranmasına devam ediliyor.

İlk olarak olay yerine getirilen vinç yardımıyla otobüs su içinden dışarı alınacak. Sivil savunma ekipleri ve dalgıçlar, otobüsün sürüklenmesi sırasında araç altına sıkışmış cesedin bulunabileceğini belirtiyor.

Kılıçkaya Barajı kapaklarının kapatılmasından dolayı Kelkit Çayı’nın su seviyesi iyice düşmüş durumda. Otobüs yarıya kadar su yüzüne çıktı. Kaza bölgesi sabah saatlerinden itibaren yine ana-baba gününe döndü. Olay yerine, kayıp yakınları da akın etti. Çaresizlik içinde akrabalarından haber bekleyen kayıp yakınları sürekli göz yaşı döküyor.

Bu sabah Niksar yakınlarında bulunan 2 kişinin cenazesini Reşadiye’ye götüren ambulans, kaza bölgesinden geçerken, kayıp yakınları tarafından önü kesildi. Cenazelerini görmek isteyen aile yakınlarını jandarma zor ikna etti. Ambulans güçlükle hareket edebildi.

Şu ana kadar ölü olarak çıkarılan kişilerden kimliği tespit edilen isimler ise şunlar: Yedek sürücü Süleyman Karaman (46), Naim Aydemir (30), Ensari Aydemir (2), Güvercin Koli (60), Nesrin Kali (29), Nurettin Denizer (37), Enver Denizer (37), Nesim Demirtaş (30), Cesim Demirtaş ( 20-25 yaşlarında), Salih Demirtaş ( ? ), Özdemir Karataş 37), Mustafa Bayram (49), Saadet Güdük ( ? ), Meryem Aydemir (2), Deniz Yüce (?), Şükrü Murat Koçaklı (?), Murat Yılmaz (26). Cesedi çıkarılan 3 kişinin ise henüz kimliği belirlenemedi.