Kenan Doğulu’ya protesto

Eurovision şarkı yarışmasında İngilizce eserle Türkiye'yi temsil edecek olan şarkıcı Kenan Doğulu Nevşehir'de protesto edildi.

Kamu-Sen Nevşehir temsilciliği tarafından, Emniyet Müdürlüğü’nden izin alınarak gerçekleştirilen protesto Nevşehir eski PTT binası önünde, kamu çalışanları ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 30 kişinin katılımı ile yapıldı.
Protestocu grup, Eurovision yarışmasında Türkiye’yi İngilizce sözlü eserle temsil edecek olan ve Türkçe eserle yarışmaya girilmesi gerektiğini savunanlara da “Eski Kafalılar” dediği iddia edilen şarkıcı Kenan Doğulu aleyhinde, üzerinde “Türkçemize sahip çıkın, Kenan Doğulu özür dilesin, Kenan Doğulu’ya hayır”, yazıları bulunan el ilanları da dağıttı.

Protesto gösterisi olaysız biterken, protestocular bir de stant açarak imza kampanyası toplamaya başladı. Protesto gösterisini organize eden Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Mustafa Uğur, bir hafta boyunca toplanacak imzaları Kamu-Sen Genel Merkezi’ne ve TRT Genel Müdürlüğü’ne göndereceklerini söyledi.