Kenan Evren 90. yaşını kutladı

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 90. doğum gününü kutladı.

Marmaris’te Turban Palace Otel’de kendisi için düzenlenen doğum günü kutlamasında konuşan 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evren, uzun yaşamanın değil, mutlu yaşamanın önemli olduğunu belirterek, ”Babam 86, annem ise 99 yaşında öldü. Allah bilir ama, ben 100’ü bulurum” dedi.

Ülkeye elinden geldiğince hizmet ettiğini söyleyen Evren, ”Bundan sonra yapabileceğim bir şey olursa yine yaparım. Çok sevenim var. Tabi sevmeyen de var. Hatta fırsat bulsalar bir kaşık suda boğacak olanlar da var ama, önemli olan çoğunluğun sevmesi” diye konuştu.

Marmaris’te 18 yıldır yaşadığını hatırlatan Evren, Ağustos ayı sonunda veya Eylül başında İzmir?e taşınacağını söyledi. Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu da 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ülkeye önemli hizmetleri olduğunu, böyle mutlu bir gününde beraber olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, Kenan Evren’in sevilen bir insan olduğunu ifade ederek, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın 100. yaşını da burada birlikte kutlayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından, lazerle gökyüzüne, ”Evrenin Evren’ine nice mutlu seneler” yazısı yazıldı ve havai fişek gösterisi yapıldı. Evren, doğum günü kutlamasına katılan davetlilerle sohbet ederek, kutlamaları kabul etti.