Kenan Evren: Fenerbahçe hasta ediyor

Marmaris Fenerbahçeliler Derneği'nin 100'üncü Yıl Balosu'na katılan 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, “Fenerbahçe'nin maçlarını seyrederken tansiyonum yükseliyor'' dedi.

Pineta Otel’de düzenlenen baloya Kenan Evren’in yanı sıra Muğla Valisi Mustafa Temel Koçaklar, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tümamiral Celal Parlakoğlu ile 2. Başkan Nihat Özdemir, Derneklerden Sorumlu Asbaşkan Mithat Yenigün ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Konukların “Fenerbahçe Andı”nı içmesiyle başlayan baloda 2. Başkan Özdemir; Kenan Evren, Vali Koçaklar ve Tümamiral Parlakoğlu’na 100. yıl anısına futbolcular tarafından imzalanmış birer forma hediye etti.

Gecede konuşan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, televizyonda diğer takımların karşılaşmalarını rahatlıkla izlemesine rağmen Fenerbahçe maçlarını seyredemediğini belirterek, “Bir zamanlar ben de rahat rahat maç izleyebiliyordum. Ancak Fenerbahçe mağlup olduğu zaman üzülüyorum. Bir bakıyorum tansiyonum 16-17 ye çıkıyor. Bu yüzden sağlığımı düşünerek artık izlemiyorum” şeklinde konuştu.

Derneklerden Sorumlu Asbaşkanı Mithat Yenigün, tüm Fenerbahçelileri taraftar kartı almaya davet ederken 2. Başkan Nihat Özdemir ise 100. yılda hedeflerinin tüm branşlarda şampiyonluk olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Çok özel bir kutlama yaşıyoruz. 100. yıl kutlamak bir kez daha nasip olmayacak. Bu nedenle sadece futbolda değil, her branşta şampiyonluğu hedefledik. Taraftarlarımızdan tüm dallardaki takımlarına sahip çıkmalarını istiyoruz.” Geç saatlere kadar süren baloda Marmaris Fenerbahçeliler Derneği yararına yapılan açık arttırmada futbolcuların imzasını taşıyan 100. yıl forması turizmci Kadir Çelik tarafından 5500 YTL’ye satın alındı.