‘Kendi Okulunu Kendin Onar’

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 'Kendi Okulunu Kendin Onar' kampanyası başlatıldı.

Şehit Said Atak İlköğretim Okulu’nun boyanmasıyla start alan kampanyaya Kaymakam Gökhan Özcan, Garnizon Komutanı Mehmet Kınacı, İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İlçe Jandarma Komutanı Murat Bektaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Gören, Okul Müdürleri, çok sayıda Mehmetçik ve öğrenci velisi katıldı.

Okulların tatile girmesiyle birlikte Cizre’de onarım çalışmalarını başlattıklarını belirten Cizre Kaymakamı Gökhan Azcan, okulların fiziki şartlarının iyileştirilerek, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmesini hedeflediklerini söyledi.

Yaşanan göçlerle nüfusun yoğun olduğunu ve artan nüfus sonucu eğitimde fiziki aksaklıklar yaşandığını belirten Kaymakam Azcan, “Kendi Okulunu Kendin Onar” kampanyasının bu açıdan büyük önem taşıdığını ifade etti. Azcan, “Görünen o ki, el birliğince bir şeyler yapmaya kalkışıldığında bir şeyler oluyormuş, ama bu tür çalışmaları devam ettirmek gerekiyor. Bölge işadamları öncülük etmeliler. Şehit Sait Atak İlköğretim Okulu’nda 14 seneden beri su sıkıntısı vardı Garnizon Komutanımızın yardımlarıyla bu sıkıntı da aşıldı” dedi.