Kendini Arayan Adam’in çekimlerine Kirsehir’de devam edildi

KIRSEHIR - Halit Ertugrul'un yazdigi ve satisi 600 binlere ulasan "Kendini Arayan Adam" isimli roman, sinema filmine uyarlaniyor.

Kendini Arayan Adam’in basrol oyuncusu Reha Yeprem. Yeprem basroldeki ögretmen Mehmet’i oynayacak. Semih Sergen ise materyalist entelektüel Salih Bey’i canlandiriyor. Film, sehirlerarasi bir yolculukta tanisan genç bir ögretmenle bir materyalistin sohbeti üzerine kurulu. Inandigi ideolojiye alti yilini veren Salih Bey, sabaha kadar devam eden sohbetin sonunda Mehmet’in söylediklerinden çok etkilenmis ve baska bir insana dönüsmüstür. Inanç, inkar ve kusku etrafinda dönen romanda Risale-i Nur’dan alintilar yapiliyor.

Asude Film tarafindan beyaz perdeye uyarlanan filmde, Çetin Tekindor, Doga Rutkay, Mesut Çakarli, Perihan Savas, Reha Yeprem, Kenan Bal, Canan Suavi, Emin Gürsoy, Fatma Belgen ve Tuncer Salman gibi isimler rol aliyor.

Kendini Arayan Adam’i filme dönüstürmenin çok heyecan verici oldugunu belirten Yücel Çakmakli, “Degerli hocamiz Halit Ertugrul’un eserini filme dönüstürmek benim için ayri bir mutluluk. Bu film ile birlikte Kirsehir’in tarihi ve kültürel zenginliklerini izleyicilere yansitmis olacagiz. Ilerde bu güzelliklerin sinema sahnelerinde daha genis yer bulacagina inaniyorum. Yardimlarindan dolayi Kirsehir halkina ve yetkililere tesekkür ediyorum.” dedi.

Bu projede rol almaktan büyük bir mutluluk duydugunu kaydeden filmin basrol oyuncusu Reha Yeprem, “Herkesin eglence pesinde kostugu günümüzde, insani insan yapan degerlerimizi perdeye yansitmanin büyük bir hizmet oldugu düsüncesindeyim. Ben gariban bir sir kapicisi olarak bu projede yer almaktan son derece mutluyum. Simdiden seyircilerimizi saygi ve sevgi ile selamliyorum.” diye konustu.

Yönetmen Çakmakli’ya tesekkür eden romanin yazari Halit Ertugrul ise, “Degerli yönetmenimiz Yücel Bey’e beni kirmayip çekimlerin bir kismini burada gerçeklestirdigi için tesekkür ediyorum. Bu projede ünlü bir kitap ile ünlü bir yönetmen birlesmis oldu. Umarim izleyiciler tarafindan tam not aliriz.” seklinde konustu.