Kendini kaçak evini yikmaya gelen dozerin önüne atti

BURSA - Bursa'da bir kadin, kendini kaçak olarak yapildig tespit edilen evini yikmak için gelen dozerin önünü atarak yikimi engelemek istedi.

Vatandaslarin yogun tepki gösterdigi yikimlar yagmura ragmen devam ederken, kaçak insaatlarin hemen bitisigindeki evlerin duvarlarina “Satilik Arsa” yazilmasi ve izinsiz yapilan binalarin önlerine eski araçlarin birakilmasi dikkat çekti.
Türkiye’nin en yogun kaçak insaat yapisinin bulundugu Bursa’nin merkez Yildirim ilçesinde yikimlar yagmurlu ve soguk havaya ragmen devam ediyor. Yildirim Belediyesi olusturdugu ” Kaçak yikim” ekibiyle birlikte bugün Çinaralti ve Yavuzselim Mahallelerine ” Balyoz ” operasyonu düzenledi. Yikimlarda yine bildik görüntüler yasandi. Toplam 15 kaçak insaatin yikimlari sirasinda bazi vatandaslar yikimlara tepki gösterirken bazilari da gözyaslarina boguldu. Küçük çocuklari ise yikimlari herseyden habersiz hayret ve merakli bakislar içerisinde izledi. Hatice Danarli (45) isimli kadin ise, kendini kaçak olarak yapildig tespit edilen evini yikmak isteyen dozerin önüne atarak yikimi engellemek istedi. Ekiplerin evine yaklastigi sirada ansizin dözerin önüne atlayarak bagirmaya baslayan Danarli, kendini yerden yere atti. Evinin yikilmasina tepki gösteren Danarli apar topar polisler tarafindan dozerin önünden alindi. Olay yerinden uzaklastirilan Danarli, komsulari tarafindan sakinlestirildi. Bu sirada, Danarli’nin 12 yasindaki Oglu Caner de, annesinin polisler tarafindan götürüldügünü görünce aglamaya basladi. Küçük Caner, olay yerinden uzaklastirilan annesinin yanina gelerek boynuna sarilip onu teselli etmeye çalisti.

BIR YANDAN YIKILIYOR, BIR YANDAN YENI ARSALAR SATILIYOR

Yikimlar sirasinda ilginç görüntüler de yasandi. Özellikle kaçak insaatlarin hemen bitisigindeki evlerin duvarlarina “Satilik Arsa” yazilmasi ve izinsiz yapilan binalarin önlerine eski araçlarin birakilmasi dikkat çekti. Bugün yikimi gerçeklestirilen 15 binadan 8’inin yanindaki evlerin duvarlarinda ” Satilik arsa” ibaresi görenleri hayrete düsürdü. Yapilan tüm kaçak yapilar belediyece kisa sürede yikilmasina ragmen, bu tür alanlarda arsa satilmaya çalisilmasi ve vatandaslarin da bunlara ragbet göstermesi, yetkililerin ise buna karsi bir önlem almamasi dikkat çekiyor.

Kaçak binalarin önlerine birakilan eski araçlar da yikim ekiplerini bir süre ugrastiriyor. Görevliler, sahiplerine ulasamayinca çareyi araçlari iterek alandan uzaklastirmakta buluyor. Araçlar, alandan uzaklastirilmasinin ardindan kaçak yapilarin yikimi gerçeklestiriliyor. Bazi vatandaslar da, kaçak olarak yaptiklari evlerini kendileri yikiyor.