Kepez’e üç yılda 1 milyon metrekare yeşil alan kazandırıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye 5 yılda 1 milyon metrekare yeşil alan kazandırma hedefine üçüncü hizmet yılında ulaştı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye 5 yılda 1 milyon metrekare yeşil alan kazandırma hedefine üçüncü hizmet yılında ulaştı.

        Başkan Tütüncü, yeşil alan hizmetinde bir rekora imza atarak, göreve geldiği 1 Nisan 2009’dan 28 Mart 2012’ye kadar, Kepez’de 1 milyon metrekare yeşil alan çalışmasını tamamladı. Bugüne kadar yapımı devam eden 8 parkla birlikte ilçeye 92 park kazandırıldı. Yine bu tarihler arasında, içerisindeki mobilyaları eskiyen, hizmet veremez hale gelen, önceki dönemlerde yapılan Fatih Sultan Mehmet Parkı, Turgut Özal Parkı, İsmet İnönü Parkı, Adnan Menderes Parkı, Şehitler Parkı gibi 51 park yeniden inşa edildi. 2012’de ise 30 parkın yapımı yatırım programına alındı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeşil alan yatırımları yapılırken, Antalya’nın ‘turizm kenti’ imajının da dikkate alındığını söyledi. Antalya’nın şehirlerarası yol bağlantı girişleri, mesire alanı ve peyzaj çalışmalarıyla güzelleştirildiğini belirten Tütüncü, “Şehrin kuzeyinde bulunan ormanlar da mesire alanı, açık hava tiyatrosu ve yürüyüş yolu çalışmalarıyla kentin sosyal yaşamına kazandırıldı.” dedi.

        Antalya’yı iki seyirlik merkezine de kavuşturduklarını aktaran Tütüncü, “Kepezüstü mevkiinde yıllarca atıl bir halde duran şehir merkezinin kuşbakışı izlenebildiği Kent Ormanı, yeniden düzenlenerek Antalya’nın ‘Çamlıca Tepesi’ haline getirildi. Antalya şehir merkezini, denizi ve dağları panoramik bir şekilde seyretme olanağı sunan Masa Dağı bölgesine, Antalya’nın ilk seyir terası yapıldı.” diye konuştu.

90 OKUL 53 CAMİNİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILDI

Başkan Tütüncü, yine mülkiyet problemi nedeniyle yıllarca atıl bir halde duran ve moloz dökme alanı olarak kullanılan Gülveren Mahallesi’nde 35 dönümlük arazi ile Zafer Mahallesi’ndeki 15 dönümlük yerin yeşil alan çalışması ile ilçe halkının kullanımına açıldığını kaydetti.

        Tütüncü, yeşil bir Kepez için iskân işlemleri sırasında yeni binaların bahçelerine ağaç ve bitki dikme zorunluluğu getirdiklerini ifade etti. Başkan Tütüncü, ayrıca ilçe sınırları içerisinde bulunan 6 köye park yapıldığını, 53 cami ve 90 okulun da çevre düzenlemesinin gerçekleştirildiğini aktardı.