Kermes gelirleriyle kız yetiştirme yurdunu döşediler

Kahramanmaraş'ta, geçen günlerde Arsan Center'da bir kermes düzenleyen Özel Rabia Arıkan İlköğretim Okulu elde ettiği 3 bin YTL'yi Kahramanmaraş Kız Yetiştirme Yurdu'nun tefrişatına harcadı.

Beyazıt, “Okulumuz çatısı altında küçük birikimlerle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz yaptığımız bu tür etkinliklerin çocukların paylaşmayı en iyi bir şekilde yaşayarak kavramaları adına eğitimin bir parçası olarak görmekteyiz. Son olarak düzenlediğimiz kermesten elde ettiğimiz gelirle televizyon takımı, 2 koltuk takımı, masa ve sandalye takımı, kitaplık ve halıdan oluşan oda malzemesi aldık ve yurdumuzun salonunu tefriş ettik.” dedi.

Kız yetiştirme yurdunda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yaşar Akçakoyun, Çocuk Yuvası Müdürü Recep Söyler, Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Ali Tiyek, Yeşeren Umutlar Derneği Başkanı Engin Karabekiroğlu ve derneğin diğer yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Devlet olarak sosyal hizmetlere önem verdiklerini ifade eden Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, “Bu çocuklarımızı desteklemeyi önemsiyoruz. Yavrularımız topluma kazandırmak çok önemli. Sivil toplumun katkısı ve kurumlar arası dayanışma da büyük önem arz ediyor. Aslında her kurumun bir kardeş kuruluşu olmalı diye düşünüyorum. Bu çalışmalarda Kahramanmaraş Türkiye’de ilk sıralarda yer alıyor. Birinci değilse, ilk onda yer aldığına inanıyorum. Şu anda burası sımsıcak, bu sıcaklığa da ihtiyaç var. Niyetler güzel. Katkısı olanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Okul Müdürü Mustafa Gazel ise yıl başında okul olarak sosyal faaliyetleri planladıklarını ve bu plan dahilinde aile birliğinin yaptığı çalışmayı desteklediklerini belirterek şunları söyledi: “Biz bir eğitim kurumu olarak, diğer kurumlarla diyalog içinde çalışmanın gayreti içinde olduk. Birçok okulumuzun bizden istedikleri destekleri vermeye çalışıyoruz. Okul Aile Birliği yönetimi bu manada çok güzel çalışıyor. Şehrimize bir şeyler yapmak için gayret gösteriyor. Doğrusu bu gayretlerini de biz takdir ediyoruz. Bir kurumumuzun tefrişini yapmak insanı sevindiriyor. İstedik ki bu sevinci birlikte paylaşalım. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum”