Kesilen 2 kulağı yerine dikildi

Antalya'da, 30 yaşındaki Ahmet Tanrıkulu'nun kavga ettiği kişi tarafından bıçakla kesilen 2 kulağı, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 8 saatlik operasyonla yerine dikildi.

12 Şubat günü kavga ettiği kişi tarafından iki kulağı, bıçakla kesilen Ahmet Tanrıkulu, kopan parçalarla birlikte çevredekiler tarafından önce Borsa Semt Polikliniği’ne, ardından Antalya Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Daha sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen Ahmet Tanrıkulu, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda Doç. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından hemen ameliyata alındı. Mikrocerrahi yöntemiyle 8 saat süren ameliyatın ardından Ahmet Tanrıkulu’nun kulakları, yerine dikildi.

Doç. Dr. Ömer Özkan, hastanın her iki kulağının da kafatasından tamamen kopmuş olarak geldiğini, kulakların yerine dikilmesi için atar ve toplar damarları da onardıklarını söyledi. Doç. Dr. Özkan, “Kulakta bulunan atar damar ve toplar damarların boyutları oldukça küçük olduğu için hastamızı mikrocerrahi teknikleri uygulayarak ameliyata aldık” dedi.

Şu an kulakların durumunun gayet iyi olduğunu kaydeden Doç. Dr. Özkan, “Kesin sonuç almak için ameliyattan sonra 15 gün geçmesi gerekiyor. Sonucun başarılı olması halinde kulaklar eski görünümüne kavuşur. Eğer kopan parçalar yerine dikilmeseydi hasta için zor ve problemli dönem başlayacaktı. Hastanın duymasında hiçbir problemi olmayacak. Bu tür ameliyatların başarı oranı oldukça düşüktür. 12 Şubat’ta yapılan ameliyatın kesin sonucunu en geç bir hafta içinde alabileceğiz” diye konuştu.