KESK üyelerinden protesto

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu'na bağlı bir grup sendikacı, Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Sigortalar Yasa Tasarısı'nı protesto etti.

KESK İstanbul Şubeler Platformuna bağlı bir grup sendika üyesi, TBMM’de bu hafta görüşülmesi beklenen Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Sigortalar Yasa Tasarısı’nı protesto etmek için Mecidiyeköy Metro İstasyonu önünde toplandı. “AKP sağlığa zararlıdır, Emekçiler S.S ve G.S.S’ye karşı birleşin, Mezarda emekli olmak istemiyoruz, Eğitim ve sağlık parayla satılmaz ” yazılı dövizler taşıyan grup AK Parti ilçe binasına kadar yürüdü. Burada yapılan basın açıklamalarında Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Sigortalar Yasa Tasarısı protesto edilerek yasanın geri çekilmesi istendi.

“İşte burası işbirlikçi yuvası, İMF uşağı AKP istifa, Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesaf verecek, Hükümet yasanı al başına çal, Susma sustukça sıra sana gelecek, Yaşasın sınıf dayanışması, direne direne kazanacağız ” şeklinde sloganlar atan grup bir süre oturma eylemi yaparak olaysız bir şekilde dağıldı.