‘Keske 20 sene önce burada olsaydim’

ERBIL - Bir dizi konser vermek üzere kuzey Irak'a gelen ve Erbil'de bulunan ünlü sanatçi Ibrahim Tatlises, Türkiye-Isviçre maçini izledikten sonra kalacagi otele geçerek bir basin toplantisi düzenledi.

Tatlises gösterilen ilgi nedeniyle kendi kullandigi araçtan dahi inemedi.

Buradan araç konvoyuyla yemek yemek için bir lokantaya giden Ibrahim Tatlises’in ilk sordugu soru ise lokantada televizyon olup olmadigiydi. Televizyon olmadigini ögrenen A Milli futbol takimimizin Isviçre ile yapacagi maçi izlemek için baska bir yere gitmeye karar veren Tatlises, lokantada ayak üstü bir seyler yedi. Tatlises daha sonra milli maçi izlemek için beraberindeki basin ordusu ve güvenlik görevlileriyle birlikte baska bir lokantaya gitti.

-“Bagdat’ta insanlar ölürken orada halki eglendirmem komik olurdu”

A Milli Futbol Takimimizin Isviçre ile oynadigi maçi izledikten sonra kalacagi otele giden Tatlises burada bir basin toplantisi düzenledi. Buraya 4 konser vermek üzere geldigini ancak bazi aksakliklar yüzünden bu sayiyi 2’ye düsürmek zorunda kaldiklarini ifade eden Tatlises, Türkiye’den buraya kendisini ölesiye seven milyonlarca insani kirmamak için geldigini belirtti. Burada konser vermeyi çoktandir istediklerini bunun ancak simdi gerçeklestigini kaydeden ünlü türkücü “Keske 20 sene önce burada olsaydim” dedi. Tatlises her sene olmasa bile 2 senede bir burada konser vermek istedigini ifade ettikten sonra dünyanin hiçbir yerinde savaç istemedigini insanin oldugu yerde savasin olmamasi gerektigini dile getirdi. Bagdat’ta da konser vermesi için yogun bir istek olduguna deginen Tatlises orada insanlar ölürken halki eglendiremeyecegini trilyonda verseler bunu yapmayacagini söyledi. Bagdat’ta da barisin saglanmasi temennisinde bulunan Ibrahim Tatlises, kendisine gösterilen misafirperveklik dolayisiyla tesekkür etti.

Gazetecilerin sorularini da yanitlayan Tatlises, bir soru üzerine Erbil ve Kerkük’ün halk müzigine olan katkisinin çok büyük oldugunu belirterek buradan kaset ve cd’ler alacagini ve bayramdan sonra çikaracagi yeni albümünde bu bölgeden türküler okuyacagi müjdesini verdi. Iki gündür uykusuz oldugunu belirten Tatlises gazetecilere tesekkür ederek basin toplantisini sona erdirdi.