KEY’de yeni umut!

KEY ödemeleri 7 Temmuz'da başlayabilir. Key bekleyenlerin umudu arttı.

KEY ÖDEMELERİ SAYFASINA ÜYE OLMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerine ilişkin, “Ödeme takvimi noktasında kesin bir şey yok. Temmuz ayının 7’sinden sonra ödeme planlanıyor” dedi.

Yetgin, kurumun, TBMM Kit komisyonunda 2006 yılı hesaplarının görüşülmesinin ardından gazetecilerin, KEY ödemeleriyle ilgili sorusunu yanıtladı.

Feyzullah Yetgin, 8 milyon 400 bin hak sahibine yaklaşık 2.9 milyar YTL’lik ödenmesinin söz konusu olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti: “Vatandaş Ziraat Bankası şubesine gittiğinde TC kimlik numarası ile ödemesini veya hisse senedi almak istediğini beyan edecek. Ödeme takvimi noktasında kesin bir şey yok. İlk konuştuğumuz Temmuz ayının 7’sinden sonra ödeme planlanıyor.

Temmuz’u şunun için diyorum? Ziraat Bankasının ödeme takvimi açısından 7 Temmuz ile 20 Temmuz arası çok müsaitmiş. 7 Temmuz itibariyle başlayabilir.”

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Yetgin, 7 Temmuzdan önce vatandaşın hiç bir işlem yapmasına gerek bulunmadığını da ifade ederek, “Vatandaş fırsatı varsa web sitemize girip TC kimlik numarasıyla sorgulayabilir. Ziraat Bankasına 7 Temmuzdan önce gitmelerine gerek yok” dedi.

Öte yandan KEY ödemelerinin hak sahibi vatandaşlara defaten yapılacağı öğrenildi.