KEYDER kurbanla kardeşlik köprüsü kuran gönüllüleri ağırladı

Terme Karadeniz Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KEYDER), Belediye Kültür Merkezi'nde 'Kurban Bayramı Kardeşlik Köprüleri' programı düzenledi.

Terme Karadeniz Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KEYDER), Belediye Kültür Merkezi’nde ‘Kurban Bayramı Kardeşlik Köprüleri’ programı düzenledi. Uganda, Malatya ve Terme’de ihtiyaç sahibi insanlarla bayramını geçiren işadamı, memur ve öğretmenlerin nezdinde hayırsever Terme halkına şükranların sunulduğu geceye hayırseverler yoğun ilgi gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan KEYDER Başkanı Ahmet Durmuş, insanların paylaşma ve kardeşlik duygularını yaşamaları için en az bir defa Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu veya fakir Afrika ülkelerine gitmeleri gerektiğini söyledi. Kurbanın kelime manasının Allah’a yaklaşmak olduğunu aktaran Durmuş, insanların birbirlerini sevmelerinin paylaşarak ve yardımlaşarak mümkün olabileceğini belirtti. Malatya’da gönüllülerle kurban dağıttığını belirten Durmuş, ilk defa farklı bir kurban yaşadık paylaşmanın kardeşliğin özünü hissettik dedi. Programda konuklara Uganda, Malatya ve Terme’de yapılan kurban çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Uganda’ya giderek kurban dağıtım organizasyonuna katılan Mahmut Kökten sahnede konuklara yaşadığı duyguyu anlatırken gözyaşlarına hâkim olamadı. Kökten, “Yıllarca Kurban Bayramı yaptık, kurban kestik aile ziyaretleri yaptık ama benim hiç bu kadar güzel bir bayramım olmamıştı. Oradaki insanların vereceğimiz bir parça ete ne kadar muhtaç olduklarını gördük ve kendi çocuklarımı ailemi onların yerine koydum. Bu organizasyon sayesinde kendime geldim.” dedi.