‘Keyif veren bir takımız’

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, takım olarak, keyif veren, koşan ve oyun disiplininden kopmayan bir takım olduklarını söyledi.

Üstünel, Vestel Manisaspor maçında bu özelliklerinin ortaya çıktığını belirterek, “Eksiklerimiz vardı ama futbolumuzla kişilerin değil takım ruhunun önemli olduğunu kanıtladık. Herkese güzel bir futbol gecesi yaşattık. İstatistikler ortada, ligde ikinci yarıya hızlı başladık. Rakip filelere gönderdiğimiz 16 gol bunu çok iyi anlatıyor” diye konuştu.

Takımdaki ’ağabey’ konumundakiler ile genç oyuncuların çok iyi kaynaştığını kaydeden Haldun Üstünel, “Oyuncularımız hedefe inandılar. Bazı çatlak sesler bizim bu görüntümüzü bozamayacak. Hep tekrarlıyorum, mevcut bu kadromuz yıllarda tecrübe kazanıp çok daha büyük işlere imza atacak” ifadelerini kullandı.

“HAKAN ŞÜKÜR’Ü SPEKÜLASYONLARIN İÇİNE ÇEKMEK İSTEDİLER”
Yönetici Üstünel, Vestel Manisaspor maçında 3 gol atarak patlama yapan Hakan Şükür’ün, Galatasaray tarihinin en önemli oyuncularından biri olduğunu dile getirerek, “Onu bir takım spekülasyonların içine çekmek istediler” dedi.

Hakan’ın tarihe mal olmuş gerçek bir Galatasaraylı olduğunu vurgulayan Haldun Üstünel, bu oyuncuyu bir takım spekülasyonlarını içine çekmek isteyenler ve haksız şekilde eleştirenlerin olduğunu ileri sürdü. Üstünel, Hakan’ın bir süre bundan etkilendiğini de kaydederek, “Ama sonrasında toparlanmasını bildi, kendini futbola verdi. Bu konuda da tecrübesini gösterdi. Takım arkadaşlarına ve gençlere sahip çıktı. Bu şekilde devam ettiği sürece daha başarılı olacaktır” şeklinde konuştu.

KALECİ ORKUN’A TAM DESTEK
Vestel Manisaspor maçında kalesinde 3 gol gören Orkun’a da tam destek veren Haldun Üstenel, genç kalecinin uzun yıllar Galatasaray kalesini koruyacağına inandığını söyledi. Üstünel, Orkun’un futbol terbiyesini Galatasaray altyapısından aldığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Orkun, bizim genç oyuncularımızdan. Onun sırtındaki yük ağır. Diğer arkadaşlarından kendisini ayıran yapacağı ufak bir hata hemen skora yansıyabiliyor. İşin gerçeğinde, maçı yaşayan, takımına bağlı ve futbol terbiyesini Galatasaray’ın alt yapısından alıp buralara gelmiş bir oyuncumuz. Bizim ona inancımız tam. Uzun yıllar Galatasaray kalesini koruyacağına eminiz. Bu konuda inancımız tam, buna Orkun’un da inanması gerekiyor.”

TARAFTARLARA DAVET
Haldun Üstünel, Vestel Manisaspor maçında soğuk havaya rağmen gelip takımını destekleyen ve futbolcularına sahip çıkan taraftarlara teşekkür etti. Üstünel, taraftarların UEFA Kupası 3. turunda Bayer Leverkusen ile Çarşamba akşamı Ali Sami Yen Stadı’nın tribünlerini doldurmalarını beklediklerini belirterek, “Biz de güzel futbolumuz ve gollerimizle onları selamlamaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.