KİAD’ın Muharrem iftarında kardeşlik mesajları verildi

Kumluca İşadamları Derneği (KİAD), Muharrem ayı nedeniyle iftar yemeği verdi.

Kumluca İşadamları Derneği (KİAD), Muharrem ayı nedeniyle iftar yemeği verdi. Özel Toros İlköğretim Okulu yemekhanesindeki iftar programına Kaymakam Canan Hançer Baştürk, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Emniyet Müdürü Nail Çetinkaya, Müftü Abdülmüttalip Peşe, KİAD Başkanı İsmail Karaköse ile Alevi dernek başkanları, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftarda KİAD Başkanı Bayram Karaköse, programın kaynaşmaya, birliğe, dostluğa katkı sağlayacağını söyledi. Karaköse, kişinin tanımadığı, bilmediği şeyi sevmediğini belirterek, sevgi ve saygının çoğaltılmasının tanışmaya kaynaşmaya bağlı olduğunu söyledi. Karaköse, “Farklılıkları tartışma sebebi yapmadan herkesi olduğu konumda kabul etmeyi başarabilirsek sevgiyi çoğaltmış olacağız. Şimdi de bu kardeşliğe, birlik ve beraberliğe tekrar sahip çıkma zamanı. Bugün de bunun için bir araya geldik.” dedi.

Kaymakam Canan Hançer Baştürk ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Muharrem iftarıyla güzel ve ulvi atmosferin oluşumuna vesile olan işadamlarına teşekkür etti. emeği geçen herkese teşekkür etti. Yemek
Alevi dedesi Mehmet Eray tarafından yapılan sofra duasıyla sona erdi.