Kibariye’den Başbakan Erdoğan’a övgü

Erdoğan'ın Roman buluşmasında sahneye çıkan ünlü Roman sanatçı Kibariye, Erdoğan'a iltifatlar yağdırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Roman vatandaşlarla buluştu. Romanları coşturan konuşmasının ardından sahneye Romanların ünlü ses sanatçı Kibariye’nin çıkacağını da anons etti.

Konserine başlayan Kibariye daha sonra yanı geldiği Erdoğan’la bir süre sohbet edip, yanı başında şarkı söyledi. Kibariye daha sonra yerine geçtikten sonra Erdoğan’a dönüp “Çok yakışıklı bir adamsın. Çok güzel bir adamsın. Çok güzel konuşuyorsun. Helali hoş olsun. Üstüne tanımam anacım” dedi.

Kibariye’nin bu iltifatına gülerek karşılık veren Erdoğan, bir süre salonda konseri izledi.

Bugün ise NTV’ye telefonla bağlanan sanatçı Kibariye, Başbakan Erdoğan’a övgüler yağdrımaya devam etti.

“GÖNLÜMÜZÜ ALDI”

Erdoğan için, “Allah razı olsun. Gerçekten güzel adam… İnsan adam. Adam gibi adam, Başbakan… Hakikaten önemli bir adam. Allah için. Daha ne yapmalı? Yapacağını yaptı zaten. Ev alıyor, kolluyor. Bize “Çingene” deniliyordu, küçük görülüyorduk. Ben bunları yıllarca söylemiştim. Ama O kadar güzel savunmalar yaptı ki, o kadar güzel kelimeler etti ki, bilmiyorum bunların üzerine ne söylenebilir.” diyen Kibariye, Oğuz Haksever’in “Erdoğan gönlünüzü fena halde almış” sözüne “aldı” diye cevap verdi.

ROMANLARI KOLLAYAN İLK BAŞKAKANIMIZ”

Ünlü sanatçı aralarında geçen diyalogla ilgili olarak ise şunları söyledi: “Yanına gidip ‘İstediğiniz bir şarkı var mı?’ diye sordum. Onun dışında bir şeyler konuştuk ama onları söylemem”

Kibariye telefonu kapatırken Erdoğan için sarf ettiği övgü dolu sözleri tekrarlayarak şunları söyledi: Ama gerçekten, gerçekten çok kral bir adam ya. Allah için. Başbakanımız… Allah razı olsun. Allah kalbine göre versin. Romanlarımızı kollayan ilk kez Başbakanımız. Çok büyüklük yaptı. Çok güzellik yaptı. Çok güzel savundu. Allah razı olsun her şey istediği gibi olsun…