Kiğılı: Galatasaray sahaya psikolojikman rahatsız çıkıyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, Galatasaray'ın 14 yıldan bu yana Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenemediğini ve bu nedenle sahaya psikolojikman rahatsız çıktığını ama kendilerinin en kötü zamanda bile Ali Sami Yen'de sarı - kırmızılıları yendikleri için sahaya avantajlı çıktıklarını söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, Galatasaray’ın 14 yıldan bu yana Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenemediğini ve bu nedenle sahaya psikolojikman rahatsız çıktığını ama kendilerinin en kötü zamanda bile Ali Sami Yen’de sarı – kırmızılıları yendikleri için sahaya avantajlı çıktıklarını söyledi.

Sarı – lacivertli Başkanvekili Abdullah Kiğılı, dün oynanan ve Fenerbahçe’nin 2-0’lık üstünlüğü ile sona eren Fenerbahçe – Galatasaray derbi maçı hakkında Radyospor’a değerlendirmelerde bulundu. Fenerbahçe – Galatasaray maçlarında hiçbir zaman sürpriz olmayacağını belirten Kiğılı, “Normal şartlar altında galip gelmemiz gereken bir maçtı. Kendi sahamızda, seyircimiz önünde oynuyoruz. 14 seneden beri psikolojik bir durum var. Galatasaray, 1999 yılından bu yana galip gelememiş. Bunun inanılmaz bir rahatlığı var takımın üzerinde.” dedi.

“GALATASARAY PSİKOLOJİKMAN RAHATSIZ ÇIKIYOR”

Fenerbahçe – Galatasaray maçlarının ayrı bir mutluluk verdiğini ifade eden Abdullah Kiğılı, “Seyirci öyle bir noktaya geldi ki, Galatasaray peşin, psikolojikman rahatsız çıkıyor. Halbuki biz karşı tarafa gittiğimizde en kötü zamanında bile yendiğimiz için böyle bir avantajımız var. İnşallah hep öyle gider.” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin şu anda Türkiye liglerinin en iyi takımı olduğunu iddia eden sarı – lacivertli yönetici Kiğılı, “Geniş bir kadroya sahip. Formda futbolcular, teknik kadro iyi. Yönetim şekillerinde bir problem yok. Herşey iyi gidiyor. Allah nazardan saklasın.” yorumunda bulundu.

“KÖPRÜNÜN ALTINDAN DAHA ÇOK SULAR AKAR”

Daha önlerinde uzun bir maraton olduğunu ve kendilerini peşin favori etmenin çok zor olduğunu kaydeden Kiğılı, şampiyonluktan söz etmenin de erken olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“23 hafta var, 69 puan var. Ligde daha çok bu köprülerin altında sular akar. İnşallah her şey böyle devam eder ve ligin sonunda şampiyon oluruz. Ersun Hoca ile mukavele yaptığımızda birçok çevreden ciddi tenkit yedik.”

Aykut Kocaman’ın istifasından sonra Fenerbahçe’nin başına getirilen Ersun Yanal için de açıklamalarda bulunan Abdullah Kiğılı, “Bilinen bir insan. Kendisinden emindik. Bizim için sürpriz olmadı. Bir takım çevreler için sürpriz oldu. Çok ahlaklı, düzgün, işini iyi bilen 24 saat işine kendini veren. Oyuncularla ve yönetimle ilişkileri iyi. İyi bir teknik direktör. Mutluyuz.” diyerek konuştu.

FAİR – PLAY ÇAĞRISI

Dün oynanan derbi maçta olayların çıkmaması ve futbolcuların bir birine saygı göstermesinin aranan bir tablo olduğunu söyleyen Kiğılı, “Hep böyle fair – play çerçevesinde geçmesi lazım maçların. Yıllar önce hep böyleydi. Ama son dönemde sistem karıştı. Böylesine güzel bir derbide niye Galatasaray’ın seyircisi gelmesin? Karşılıklı niye seyirciler tribünde yerini almasın? Bu kadar gelişen bir Türkiye’de insanlar niye bu kadar birbirleriyle kavga etsin?” siteminde bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ı kendisinin bizzat maça davet ettiğinin altını çizen Abdullah Kiğılı, “Ben her zaman Ünal Aysal’ı davet ederim. Memnuniyetle. Onlar bize gelsin biz onlara gidelim. Medeni şekilde oturalım. Futbol bir eğlence sporu. Her dakika galip gelemezsiniz. Böyle bir sistem ve takım yok. Futbolu böyle bir keyif haline getirirsek hem insanlar mutlu olur hem de taraftarlar iyi diyalog kurarlar. Fenerbahçe en büyük gücünü taraftarından alıyor. En zor günlerde taraftarın desteği ile ayağa kalktı. Stat dolu, Feneriumlar dolu. Hepsine saygı ve hürmetler ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.