Kılıç: Gençlik merkezinde yetişen gençlerin polise molotof atması mümkün değil

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bakanlık olarak ülkede gençlik merkezlerine büyük önem verdiklerini belirterek yolu gençlik merkezinden geçen geçlerin polise molotof kokteyli, taş atmasının mümkün olmadığını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bakanlık olarak ülkede gençlik merkezlerine büyük önem verdiklerini belirterek yolu gençlik merkezinden geçen geçlerin polise molotof kokteyli, taş atmasının mümkün olmadığını söyledi.

Yozgat’ta bin 200 kişilik öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı. Kılıç, burada yaptığı konuşmada, yurdun hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu. Bakan Kılıç, iki hafta önce başbakan ile 213 spor tesisinin açılışını toplu olarak gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, AK Parti hükümetleri zamanında yapılan hizmetlerin her birini açmaya fırsat bulamadıkların söyledi.

80 il ve ilçede yap kirala yöntemi ile özel sektörden 100 bin yatak kapasiteli yurt kiralaması yapacaklarını ifade eden Kılıç, “80 il ve ilçemize yap kirala yöntemi ile özel sektörden 100 bin yatak kapasiteli yurt kiralamak üzere yarın ulusal gazetelerde ilana çıkıyoruz. Bir yandan da 165 şantiyede yurt inşaatlarına devam ediyoruz. Böyle 164 tane yurt şantiyesi var. Bunların kapasitesi de yaklaşık 80 bin. Mevcut yatak kapasitemiz 410 bin gelecek eğitim öğretim yılına yetişecek olan var yetişemeyecek durumda olan var, hedefimiz gelecek eğitim öğretim yılına bu sene 310 bin olan yatak kapasitesini 450 bin yaparak girmektir. Para var mı var, gayret var mı var, azim var mı var, çalışkan bir kadro var mı var, o zaman helva yapmanın önünde engel yok ki. Çalışıyoruz gayret ediyoruz bütün bunları gençlerimize kazandıracağız.” dedi.

Kılıç, konuşmasının ardından yurt yapımın üstlenen firmasının yetkilisinden bir yıllık sürede inşaat çalışmalarını tamamlanmasının sözünü aldıktan sonra bin 200 kişilik öğrenci yurdu temelini Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve AK Parti Milletvekilleri Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer ve diğer protokol üyeleri ile birlikte kurulan ptona basarak attı.

Daha sonra Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediyesi tarafından yaptırılan Spor Vadisi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun temel atma törenine katılan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, Spor Vadisi Projesi’nin tenis kortlarını, basketbol, voleybol, yürüme alanları ve diğer sportif tesislerinin yapımını Gençlik ve Spor Bakanlığının üstlendiğini söyledi.

Yozgat’a Gençlik Merkezi yapılacağı müjdesini veren Kılıç, “Hep ne diyoruz yolu gençlik merkezinden geçen geçlerimizin polise molotof kokteyli atması mümkün değildir. Yolu gençlik merkezlerinden geçen gençlerimizin belediye otobüslerini ters çevirip yakması mümkün değildir. Yolu gençlik merkezlerinden geçen gençlerimizin anne babaya itaatsizlik etmesi, topluma saygısız davranması, çevreyi rahatsız etmesi, başkalarının kabusu haline gelmesi mümkün değildir Allah’ın izni ile. Gençlik merkezi bunun için var.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç ve protokol üyeleri olimpik yüzme havuzunun temelini butona basarak attı.