Kılıçdaroğlu bayrak geçerken ayağa kalkmayan bakanlara tepki gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk bayrağı geçerken bakanların ayağa kalkmadığını iddia ederek, bu duruma tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk bayrağı geçerken bakanların ayağa kalkmadığını iddia ederek, bu duruma tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bayrak geçiyor ama o bakanlar ayağa kalkmıyorlar. Bu tablo Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanmamamış, ilk kez yaşanıyor.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Düzce’ye geldi. Bolu Abant Gişeleri’nde karşılanan Kılıçdaroğlu, buradan Düzce Kaynaşlı’ya geçti. Kaynaşlı’da kahvaltı yapan Kılıçdaroğlu, parti otobüsünün üzerine çıkarak vatandaşlara hitap etti.

Kılıçdaroğlu, Türk bayrağı geçerken bakanların ayağa kalkmamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Eğer Türk bayrağı geçerken, bu hükümetten bakanlar ayağa kalkmıyorsa, elini vicdanının üzerine koyup her vatandaşın düşünmesi lazım, ‘Benim bayrağım geçiyor, al bayrağım geçiyor, uğruna bedeller ödediğimiz bayrak geçiyor, şehit kanlarıyla renklenmiş bayrak geçiyor ama o bakanlar ayağa kalkmıyorlar.’ Kimse kusura bakmasın kendi bayrağının önünde ayağa kalkmayan adamı ben bakan olarak kabul etmem. Bu tablo Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanmamış, ilk kez yaşanıyor.”

“Bir devlet düşünün başında bir başbakan var, ben Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanıyım diyemiyor.” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Yav sen hangi milletin başbakanısın söylemesi lazım, söyleyemiyor o nedenle ülkenin nereye gittiğini bende biliyorum siz de biliyorsunuz.”

“SİYASET CEP DOLDURMA SANATI DEĞİLDİR”

Kılıçdaroğlu, ayrılık zamanı olmadığını belirterek, “Eski Doğru Yol Partililer, Demokrat Partililer, Anavatan Partililer, AK Parti’ye geçmişte oy veren bütün güzel insanlara sesleniyorum.” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Çocuklarımız için güzel bir Türkiye’yi kurmak zorundayız. Kavgaya yer yok. Az önce söyledim bizim Demokrat Partiyle, Anavatan Partisiyle, Doğruyol Partisiyle demokrasi konusunda bir farkımız yok. Bayrak konusunda farkımız yok. Laiklik konusunda farkımız yok. Özgürlükler konusunda farkımız yok ama bunların dördüde tehlike sinyali veriyor. Birleşeceğiz, birleşeceğiz ve onurlu Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağız. Benim istediğim bu. Ben siyaseti halka adanmışlık olarak kabul ederim. Siyaset cep doldurma sanatı değildir. Bunlar ceplerini dolduruyorlar. Nasıl dolduruyorlar? Din, iman edebiyatı yaparak dolduruyorlar. Yok öyle bir şey. Bekliyorlardı türbanlı milletvekili girdi, biz kıyameti koparacağız, hiçte bir şey yapmadık. Kılık kıyafet üzerine siyaset yapılır mı? Yapılmaz. Ben kabul etmiyorum kılık kıyafet üzderinden siyaset yapılmaz. Kadın nasıl istiyorsa eyvallah öyle giyinir. İki, din üzerinden siyaset yapılmaz. Herkesin inancı benim başımın üstünedir. Kimin daha fazla Müslüman olduğunu, kimin daha az Müslüman olduğunu birtek Yaradan bilir. Başka bilen mi var? O nedenle bütün vatandaşlarım inansınlar ve bize güvensinler.”

Kılıçdaroğlu, Kaynaşlı’dan sonar açılış için Yığılca’ya geçti.