Kılıçdaroğlu: Erdoğan örnek olsun

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dolarla ilgili hükümeti eleştirdi ve Cumhurbaşkanı’nın da elindeki dolarları bozdurarak örnek olmasını istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konut Görevlileri Sendikası Başkanı Uğur Gözel’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretin ardından özetle şu açıklamayı yaptı:

ÖRGÜTLENİN: Sizin sesinizi duyurabilmemiz için derdinizi bilmemiz lazım. Sizin derdinizi anlatacak olan da ya bir dernek ya da bir sendika. 1 milyonu aşkın apartman görevlisi arkadaşıma seslenmek isterim; moralinizi bozmayın, sorunlarınızı çözmek benim boynumun borcudur, çözeceğim. Sizden isteğim tekrar örgütlenin, bir araya gelin. Bilin ki Kılıçdaroğlu kardeşiniz yanınızda. Bu ülkede yaşayan herkesin huzur içinde yaşaması lazım, evlatlarına huzur içinde bakması lazım. Herkesin huzur içinde yaşarken en azından kendi kültürel ihtiyacını da bir anlamda gidermesi lazım.

ÇİFT PARAYI KABUL EDİYOR: Demek ki Sayın Erdoğan Türkiye’de çift paranın kullanıldığını kabul ediyor. Yani bir taraftan döviz, bir taraftan Türk Lirası. İyi de memleketi bu hale kim getirdi? Dolar bazında garantiler verildi. Bir adam bir şey söylerken en azından söylediğini bir ölçmeli, tartmalı, en azından bir kişiye bir danışmalı ya ben böyle konuşacağım da bu doğru mudur, yanlış mıdır?

DOLARI TAŞIYAN BELLİ: Vatandaş ne olacak, vatandaşın zaten cebinde dolar mı var? Doları taşıyanlar belli, yanında gezenler. Türkiye’yi çift paradan kurtarmak istiyorsan önce diyeceksin ki, yolları, köprüleri, doları bitiriyorum hepsi TL olacak. Vatandaşı kandırmasınlar. Allah aşkına apartman görevlilerinin dolarları, avroları mı var? Birde kalkmış efendim apartman görevlilerinin arabaları var diyor, cep telefonu var diye. İnsaf ya insaf kardeşim ya 21. yüzyılda yaşıyoruz ya. Yani apartman görevlisinin arabası, bir Murat 131’i, bir Serçesi olmasın mı?

YAKINLARININ DOLARLARINI GETİRSİN: (Cumhurbaşkanının ‘zamları en alt seviyede yansıttık, devletin fedakarlığı büyük’ ifadesi) Fakirden fukaradan yana, garipten gurebadan yana hükümet hiçbir fedakarlık yapmamıştır. Fakir fukaranın ödedikleri vergilerden alıyorsun götürüyorsun kur garantisi olarak ödüyorsun, sonra da haktır, hukuktur bundan bahsediyorsun. Getirin dolarlarınızı TL’na çevirin diyorsunuz. Kendi yakınlarının, akrabalarının, dostlarının dolarlarını, avrolarını getirsin TL’na çevirsin. Önce bu millete örnek olsun bir görelim. Erdoğan kaç milyon dolarını getirip acaba TL’na çevirecek bir örnek olsun.