Kılıçdaroğlu’ndan Baykal için açıklama!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Baykal ile ilgili açıklama geldi.

Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmaya,  dualarının, Ankara Ünversitesi İbn-i Sina Hastanesinde tedavi gören eski Genel  Başkan ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'la olduğunu belirterek başladı.Baykal'ın bu Sabah yeni bir ameliyat geçirdiğini, sağlık durumunun iyi  olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, Baykal'ın kararlılığın, demokrasiye bağlılığın  ismi olduğunu, askeri darbe dönemlerinde bile hapse girerken demokrasiyi  savunduğunu aktardı. Deniz Baykal'ın Türkiye'yi demokrasiye taşıyan isimlerden birisi  olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ellerinden gelen her şeyi yapan hekimlere  teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, "Bütün dualarımız Deniz Bey'le birlikte. İnşallah  kısa sürede sağlığına kavuşur ve aramıza gelir. Onu özledik." diye konuştu.

Partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berbereoğlu'nun geçmişinin  başarılarla dolu olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'na, olmayan bir  suçtan ceza kesildiğini, "casusluk" iddiasıyla karşı karşıya kaldığını bildirdi. Berberoğlu'nun aldığı 25 yıl hapsi bir üst mahkemenin bozduğunu  anımsatan Kılıçdaroğlu, buna rağmen Berberoğlu'nun hala hapiste olduğuna işaret  etti. "Bozulmuş kararın tutukluluğu olur mu?" diye soran Kılıçdaroğlu,  avukatlarının Berbereoğlu'nun serbest bırakılması için başvuruda bulunduğunu  belirtti.Kılıçdaroğlu, bu süreçte hastaneye yatıp, ameliyat geçiren  Berberoğlu'na geçmiş olsun diledi.

ECEVİT HEP HALKTAN YANA OLDU

"Bizim tarihimizde böyle insanlar fazladır. Bunlardan birisi de  rahmetli Bülent Ecevit'tir. Bülent Ecevit gerek siyasete başladığında, gerek  genel başkan olduğunda, gerekse başbakan olduğunda ülkeyi yönettiğinde hep  halktan yana, ülkenin çıkarlarından yana politikalar oluşturmuştur. Meşhur söz  ona aittir; 'Ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça bir düzen' diyen rahmetli Bülent  Ecevit'tir. Kıbrıs'ta soydaşlarımız katledilirken buna tahammül edemeyen, bütün  baskılara rağmen Kıbrıs'ta barışı sağlayan kişidir Bülent Ecevit. Ecevit bundan  sonra Türkiye'ye uygulanan ambargo süreci içinde dik ve onurlu durmasını bilen  kişidir. Afyon üreticilerine, üreticiye sahip çıkmıştır. Milli olmaya özen  göstermiştir. Her zaman ve her ortamda ülkenin çıkarlarını savunmuştur"

ORTADOĞU KAYNIYOR
Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere de değinen Kılıçdaroğlu, Ortadoğu'nun  "kaynadığını" söyledi. Geçmişte iktidara "Ortadoğu bataklığına girmeyin" uyarısında  bulunduklarında, ülkeyi sevmeyen, konuyu bilmeyen ilan edildiklerini anımsattı. Suriye politikasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  yönelik sorduğu 5 soruyu kürsüden tekrarladı.

TRT