Kılıçdaroğlu’ndan ‘postal’ yanıtı!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın postallı eleştirisine yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay'ı ziyaret edecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için sarfettiği sözlere Kılıçdaroğlu'ndan cevap gecikmedi.

,CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik ''Duydum ki Hatay'a gidiyormuş. Eksikse parka ve postal gönderelim'' sözlerine ''Parka ve postalı ben öğrenciliğimden beri giyiyorum. Bizim vatanseverliğimiz parka ve postal vatanseverliği değil'' yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik "Şimdi duydum ki Hatay'a gidiyormuş. Hayırdır ya günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya parka filan eksikse onu da gönderelim" sözlerine yanıt verdi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu yarınki İYİ Parti ziyaretini de değerlendirdi.

Ankara'da bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Parka ve postalı ben öğrenciliğimden beri giyiyorum. Bizim vatanseverliğimiz parka ve postal vatanseverliği değil, önce ruh olarak vatansever olunmalı" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile gerçekleştireceği görüşmenin seçim ittifakı kapsamında olup olmadığı da soruldu.

Görüşmenin İYİ Parti kongre sürecinin ardından nezaket ziyareti kapsamında olduğunu belirten CHP Lideri, "Bir ittifak görüşmesi şeklinde düşünmek doğru değil, ama bu seferlik. Yoksa biz ittifaka kapalı değiliz" diye konuştu.

NTV