Kemal Kılıçdaroğlu-Sarıgül burada buluştu

Kemal Kılıçdaroğlu ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bir kez daha bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 9 Kasım'da parti kartını alarak tekrar CHP üyesi olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Gazeteci Savaş Ay'ın cenazesinde bir araya geldi. Tabut önüne beraber gelen Kılıçdaroğlu ve Sarıgül, basın mensuplarına saldırarak kavga çıkaran grubun da arasında kaldı.

Ünlü Gazeteci Savaş Ay'ın Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazına, Kültür Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı.

Önce Mustafa Sarıgül camiye gelerek Savaş Ay'ın yakınlarına taziyede bulundu. Daha sonra ise Kılıçdaroğlu camiye geldi. Ünlü gazetecinin yakınlarına taziyede bulunduktan sonra Sarıgül ile bir süre sohbet etti. Cenaze namazı boyunca da ikili yan yana durdu.

Bu arada Kılıçdaroğlu ve Sargül, aynı vakitte cenaze namazı kılınan başka bir cenazenin yakınlarının basın mensuplarına saldırmasına da tanıklık etti. Kılıçdaroğlu ve Sarıgül, saldırgan grubun arasında kaldı. Mustafa Sarıgül arbede boyunca Kılıçdaroğlu'nun yanından ayrılmadı.