Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu hakkında açıklama geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’nun Karadeniz turu hakkında açıklama geldi.

CHP Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’un Karadeniz turunun cumhurbaşkanı adaylığına hazırlık olarak yorumlanmasıyla ilgili görüşlerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, “Ekrem Bey’in gezisinden bilgim de vardı, onayım da vardı. Ben gezisi gayet normal karşıladım” dedi.

“Trabzon’da doğup büyümüş, gençliği orada geçmiş. Akrabaları var. Bayramda ziyaret etmesi gayet normaldir. Gezinin yankılanması da normaldir. Ekrem Bey, İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanı” diyen Kılıçdaroğlu, “Dolayısıyla popüler bir isim. Gezinin yankılanması bu açıdan da doğal. Ekrem Bey’in Karadeniz’de gördüğü ilgiden çok memnun oldum” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANLARININ İŞLERİNE KİLİTLENMELERİ GEREKİYOR”
Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı konusunda ise görüşünü koruyan Kılıçdaroğlu, “Biz 6’lı masa olarak cumhurbaşkanı adayımızın taşıması gereken nitelikleri belirledik. Adayı 6 lider birlikte belirleyecekler. 6 lider de bu adayın arkasında olacak. Bu konuda bir değişiklik yok” dedi ve şöyle devam etti:

“CHP’nin belediye başkanlarına gelince; belediye başkanlarımızın işlerine kilitlenmeleri gerekiyor. Seçildikleri dönemin sonuna kadar görevlerini sürdürmeliler. Halka verdikleri taahhütleri yerine getirmeleri gerekir. Ben 11 büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarımızı çok başarılı buluyorum. Sosyal devlet ilkesini belediyelerimiz uyguluyor. İstihdam yaratıyorlar. Kimseyi rencide etmeden sosyal yardımlarını sürdürüyor. Bunun olumlu etkilerini de görüyoruz.”

“ERDOĞAN ‘BEN ADAYIM’ DEMEDİ”
Kılıçdaroğlu, muhalefetin adayının ne zaman belli olacağı yönündeki soruya ise, “Henüz zaman var. Bu soru bize soruluyor ama henüz Cumhur İttifakı’nın adayı da belli değil. Erdoğan ‘ben adayım’ demedi” yanıtını verdi.