Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nden müzikli tanıtım

Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nin tanıtımı amacıyla, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün organizasyonunda tanıtım günleri etkinliği düzenlendi.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin tanıtımı amacıyla, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organizasyonunda tanıtım günleri etkinliği düzenlendi.
Kilis ve ilçelerinde bulunan liselerin son sınıflarında öğrenim gören ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlenen ilk programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Acemioğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Emin Akkurt ve öğrenciler katıldı. Üniversite, merkez yerleşkedeki spor salonunda düzenlenen tanıtım günlerinde, tanıtım filmi gösterimi, müzik dinletisi “ve bilgilendirme sunumundan oluşan etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Nesrin İpekçi’nin yaptığı tanıtım sunumunun ardından, Güzel Sanatlar Bölümü’nden Tekin Doğan yönetimindeki “Kilis 7 Aralık Üniversitesi Müzik Topluluğu” izleyicilere güzel bir müzik dinletisi sundu. Liseliler müziğe ve şarkılara coşkulu bir şekilde eşlik etti. Üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilerin sınav stresinden kısa bir süre de olsa uzaklaşmalarını sağlamayı amaçlayan ve 2 gün süren, ‘Tanıtım Günleri’nde konuk liselilere üniversiteyi tanıtıcı katalogların da olduğu çeşitli hediyeler verildi.